Luka Medić • utorak, 28.02.2017.

Odigrana je prva utakmica njemačkog Kupa. Eintracht, kojeg vodi bivši izbornik hrvatske nogometne reprezentacije, Niko Kovač, prvi je polufinalist ovog natjecanja nakon što je na svom stadionu svladao drugoligaša Arminiju. Drugi susret, onaj između Lottea i Borussije odgođen je zbog snijega...

Eintracht je konačno slavio. Nakon tri uzastopna poraza, u kojima nije uspjela ni postići pogodak, momčad Nike Kovača uspjela je doći do pobjede. Nogometaši iz Frankfurta bili su bolji od Arminije s 1:0, a jedini pogodak postignut je na samom početku susreta. Povremeni hrvatski reprezentativac Ante Rebić igrao je do 83. minute kada ga je zamijenio Tarashaj.

Jedini pogodak na utakmici postignut je u ranoj fazi utakmice, nakon samo šest minuta igre. Tawatha je prošao po lijevoj strani, ubacio je loptu u kazneni prostor, igrač gostiju Slager pokušao je izbiti loptu, ali ju je samo proslijedio do Bluma koji lagano dovodi svoju momčad u vodstvo.

U prvom dijelu domaći sastav bio je nadmoćnija momčad na terenu, no nije uspio stvoriti još koju izglednu priliku u kojoj bi možda i povećao vodstvo. Arminia je skromno ušla u susret, u prvom dijelu susreta nisu uputili nijedan udarac u okvir domaćih vrata.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto izjednačenije od prvog, barem što se tiče posjeda lopte, a obje momčadi su stvorile dosta prilika, ali nismo vidjeli više pogodaka. Odmah na startu drugog poluvremena gosti su uputili prvi ozbiljan udarac prema vratima domaćih, dalekometnim udarcem okušao se Klos, ali lopta je za malo otišla iznad grede. Prva intervencija domaćeg vratara Hradeckyja na utakmici bila je nekoliko minuta kasnije kada je sjajno obranio pokušaj Voglsammera.

I gosti su također imali nekoliko prilika u kojima su mogli doći do izjednačenja, ali njihovi pokušaji su uglavnom završavali pored ili preko gola. Eintracht je u nastavku susreta nastavio sa završnicom kakvu je imao u posljednjih nekoliko susreta, ali zahvaljujući tome što ni gosti nisu bili previše precizni, odnosno što je i ono malo udaraca koji su završavali u okviru obranio Hradecky, domaći sastav plasirao se u polufinale.

Eintracht je ušao u polufinale Kupa prvi put nakon deset godina čekanja. Danas je trebala biti odigrana i još jedna utakmica, između Lottea i dortmundske Borussije, ali je odgođena zbog vremenskih neprilika. Glavni sudac utakmice Felix Brych zaključio je da uvjeti zbog snijega nisu regularni za odigravanje utakmice. Kada će se utakmica odigrati još nije poznato. Preostala dva para četvrtfinala njemačkog Kupa čine Bayern i Schalke te HSV i Borussia Mönchengladbach.