Dario Dodić • utorak, 28.02.2017.

Odigrana su tri susreta 25. kola Primere, Real Sociedad je na Anoeti dvaput vodio, ali se u konačnici morao zadovoljiti tek bodom protiv Eibara. Valencia je kod kuće svladala Leganes, dok je Betis preokretom došao do bodova kod Malage...

U vrlo zanimljivom susretu na Anoeti Real Sociedad i Eibar uzeli su po bod. Utakmica je završila 2:2, a obje su je momčadi završile s igračem manje u polju.

Poveo je domaćin u 14. minuti, s desne je strane ubacio Odriozola, s 11 metara glavom poentira Juanmi. Nije to bio posebno snažan udarac, ali Juanmi je pogodio lijevi kut Eibarovog gola, nije stigao do lopte Yoel.

Vrlo brzo s druge strane uzvraća Eibar poprilično sličnim golom. Ubacio je s desne strane Pedro Leon, glavom zabija Escalante za 1:1, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

U 46. minuti gosti ostaju s igračem manje u polju nakon što je sudac Mallenco pomalo preoštro dodijelio drugi žuti karton Lejeuneu. Brojčano stanje na travnjaku ekspresno je popravio Juanmi zaradivši nepotrebno drugi žuti karton na sredini terena. Odmah je shvatio što je učinio strijelac prvog pogotka, ali bilo je prekasno, Mallenco ga šalje na ranije tuširanje.

U 67. minuti ponovno Real Sociedad dolazi do vodstva nakon što je Yoel skrivio jedanaesterac koji je u pogodak pretvorio Carlos Vela. U trećoj minuti sudačke nadoknade najbolji gostujući igrač, Pedro Leon, zabija za konačnih 2:2, što se čini i najpravednijim rezultatom.

Na Mestalli je Valencia s minimalnih 1:0 zasluženo svladala momčad Leganesa i tako isprala gorak okus poraza od Alavesa u prošlom kolu. Jedini pogodak na susretu postigao je Mangala u 29. minuti, iako je domaća momčad imala još nekoliko solidnih prilika za pogodak.

Nakon ubačaja iz kornera s desne strane u gužvi se u 29. minuti najbolje snalazi Mangala, no njegov prvi pokušaj brani Herrerin. Na odbijenoj lopti ponovno je prvi bio branič Valencije i nogom poentira za zaslužena tri boda Šišmiša.

U 81. minuti Leganes je ostao s igračem manje na travnjaku, posve je opravdano drugi žuti karton zaradio Alberto.

Betis je u gostima kod Malage preokretom došao do sva tri boda. Povela je Malaga u završnici prvog dijela pogotkom Fornalsa nakon katastrofalne pogreške Betisove obrane.

U 48. minuti Martin lijepo zabija za 1:1, a pobjedu gostujućem sastavu donosi Sanabria iskoristivši pogrešku Malagine obrane.