Dario Dodić • srijeda, 01.03.2017.

Bayern München se na krilima raspoloženog Roberta Lewandowskog lakše od očekivanog plasirao u polufinale njemačkog Kupa pobjedom 3:0 protiv Schalkea. Borussia Mönchengladbach svoj je nastup u polufinalu osigurala pobjedom u gostima kod HSV-a...

Nogometaši Bayerna bez ikakvih su se problema plasirali u polufinale Kupa, na Allianz Areni dvoboj su protiv Schalkea riješili uraganskim početkom, nakon manje od pola sata bilo je jasno kako gosti nemaju što tražiti u Münchenu.

Već u trećoj minuti poveo je Bayern, pravovremeno je Ribery uposlio Lewandowskog, poljski napadač izlazi pred Fahrmanna i lijepo ga prebacuje za vodstvo Bavaraca.

Nakon 15 minuta bilo je već 2:0 za Bayern, ovoga puta Lewandowski se transformira u asistenta, ubačajem s lijeve strane pronalazi Thiaga Alcantaru, koji glavom poentira za 2:0 domaćina.

U 29. minuti Bavarci se vraćaju kombinaciji iz treće minute, Ribery povratnom loptom pronalazi Lewandowskog koji s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem pogađa Schalkeovu mrežu za visokih 3:0.

U drugom je poluvremenu očekivano Bayern maknuo nogu s papučice gasa i rutinski priveo susret kraju. U tome im je pomogao i Holger Badstuber zaradivši drugi žuti, odnosno crveni karton u 77. minuti. Nisu puno toga nogometaši Schalkea mogli s 11 igrača u polju, s desetoricom su bili posve nemoćni.

U ranijem terminu plasman u polufinale njemačkog Kupa osigurala je Borussia Mönchengladbach, koja posljednjih tjedana igra u sjajnoj formi. U gostima su s 2:1 svladali momčad HSV-a u poprilično izjednačenom susretu. Bila je to šesta uzastopna pobjeda Borussije u gostima, pothvat je to koji im je prvi put uspio nakon sezone 1969./70.

Domaćin je puno bolje otvorio četvrtfinalni ogled Kupa protiv Borussije, ali dvije izgledne prilike u prvom dijelu nogometaši HSV-a nisu uspjeli pretvoriti u pogodak. Prijetio je Wood u 18. minuti, ali odlično je njegov pokušaj obranio Yann Sommer. Nekoliko minuta kasnije udarac je oprobao i Müller, ali nije bio precizan.

Početkom drugog dijela uslijedila je kazna Borussije. Mavraj u kaznenom prostoru HSV-a ruši Herrmanna, kapetan Lars Stindl pretvara jedanaesterac u vodstvo gostiju iz Mönchengladbacha. U sjajnoj je formi Stindl, u 2017. je godini već postigao osam golova, više nego čitave 2016. godine. Ujedno je postigao šesti gol u šestom nastupu za Borussiju u njemačkom Kupu.

U 61. minuti repriza situacije iz 53., ovog je puta Ostrzolek srušio Hofmanna, precizan je iz kaznenog udarca bio Raffael za 2:0 gostiju. U 92. minuti Wood je postigao počasni pogodak za HSV, bila je to akcija u tri poteza, iz svojeg je kaznenog prostora dugu loptu poslao vratar Adler, Wood je prima i lijepo zabija za konačnih 1:2.