Real Betis
Real Betis 2:3 Real Sociedad
Real Sociedad

Dario Dodić • petak, 03.03.2017.

Nogometaši Betisa i Real Sociedada otvorili su 26. kolo španjolske La Lige, zasluženo su do pobjede došli gosti, slavio je Real Sociedad 3:2 na krilima sjajnog kapetana Xabija Prieta...

Nogometaši Real Sociedada u Sevilli su, na gostovanju kod Betisa, upisali važna tri boda u lovu na četvrtu poziciju u La Ligi. Dohvatili su je, barem privremeno, Atletico Madrid se nalazi na petoj poziciji s dva boda manje i utakmicom manje.

Iako je Betis u određenim periodima igre, posebno kad je rezultatski zaostajao, bio bolja momčad, gledano kroz svih 90 minuta gosti su pokazali više i zasluženo došli do pobjede.

Posebno je raspoložen bio gostujući kapetan Xabi Prieto, bio je najbolji igrač na terenu, a u pobjedu Real Sociedada ugradio je i dva pogotka, uključujući pogodak za 3:2 u 72. minuti.

Prilike su prštale s obje strane na stadionu Benito Villamarin, a već prva prilika gostiju urodila je pogotkom. Igrala se deveta minuta, Illaramendi savršenom loptom pronalazi Jona Bautistu, koji fantastično ramenom prima loptu i drugim je potezom šalje u mrežu Betisa.

Nije dugo trajalo veselje gostiju, branič Betisa Mandi akrobatskim potezom zabija za 1:1 u 16. minuti, na asistenciju Ceballosa.

Igra mačke i miša nastavila se u 26. minuti, ponovno je poveo Real Sociedad, prekrasnim pogotkom Prieta s ruba kaznenog prostra.

Betis je drugi dio otvorio puno bolje, a pritisak je urodio plodom u 65. minuti kada je Castrov ubacio na glavu Sanabrije, koji lagano zabija za 2:2.

Samo sedam minuta kasnije Real Sociedad po treći i posljednji put dolazi do vodstva, Oyarzabal je ubacio s lijeve strane, sjajni Prieto glavom pogađa jedini nebranjeni dio Betisovog gola, za konačnih 3:2.