Premier liga, 27. kolo, 04.03.2017, 18:30 h
Liverpool
Liverpool 3:1 Arsenal
Arsenal

Petar Jenjić • subota, 04.03.2017.

Posljednji subotnji susret 27. kola engleskog Premiershipa odigran je na Anfieldu gdje je Liverpool s 3:1 bio bolji od Arsenala i barem privremeno skočio na treće mjesto...

Pobjede protiv Tottenhama i danas Arsenala, momčadi iz vrha ljestvice, jedine su pobjede Liverpoola u 2017. godini. Dok Kloppova momčad redovito kiksa protiv nižeplasiranih ekipa, veći im izazov očito predstavlja veći motiv za pobjedu. Derbi kola opravdao je očekivanja, Liverpool je u zanimljivoj utakmici slavio s 3:1 i barem privremeno skočio na treće mjesto.

Prema mnogim predviđanjima mogli smo očekivati jednu sjajnu utakmicu. Nakon početnog ispitivanja snaga u kojima se borba pretežno odvijala na sredini Liverpool je došao do prednosti u devetoj minuti. Redsi su se brzo otvorili, Sadio Mane je ubacio nisku oštru loptu u kazneni prostor, lopta je prošla kroz noge Bellerinu i došla do Firmina koji pogađa mrežu Petera Čecha.

Karakteristična igra Liverpoola protiv jačih momčadi još je jednom večeras izašla na vidjelo jer je Arsenal vrlo rijetko uspijevao prijeći na suparničku polovicu pa je Simon Mignolet bio prilično besposlen. Sjajnu je priliku za domaćine imao Coutinho u 29. minuti susreta, sjajno je opalio s dvadesetak metara pod samu gredu, ali je Čeh još bolje obranio.

Pet minuta prije odlaska na odmor uloge su se zamijenile, ovog je puta Firmino bio u ulozi asistenta, a strijelac Sadio Mane koji je ostao sam na desetak metara od gola i silovitim udarcem pogodio mrežu Wengerove momčadi. Mogla je Kloppova momčad s još većom prednošću na odmor, ali Coutinho u dva navrata nije bio precizan.

Sjajno je Arsenal ušao u nastavak susreta, ulaskom Alexisa Sancheza, do prve je prilike došao u 48. minuti kada je udarac glavom Girouda sjajno obranio Mignolet. Devet minuta kasnije Topnici su zasluženo smanjili zaostatak, u ulozi asistenta bio je Alexis Sanchez koji je uposlio Welbecka u kaznenom prostoru čiji udarac prolazi pokraj vratara Liverpoola i ulazi u mrežu.

U ostatku drugog poluvremena domaćini su stajali nešto bolje na terenu, lakše su dolazili do prilika za pogodak, ali nisu bili dovoljno precizni. U 83. minuti sjajnu je priliku imao Divock Origi na ubačaj Jamesa Milnera, ali je pogodio vratnicu. Konačnih 3:1 Redsi postavljaju u 90. minuti. Sjajno je Lallana sačuvao loptu i vanjskom proigrao Origija na desnoj strani koji ubacuje u kazneni prostor za Wijnalduma čiji udarac završava u mreži.