Mihaela Bradovski • subota, 04.03.2017.

Barcelona je ponovno vodeća momčad španjolskog prvenstva. U 26. kolu na Camp Nouu ugostila je Celtu i pregazila ju je s 5:0. U golijadi domaćina sudjelovao je i Ivan Rakitić koji je bio strijelac trećeg pogotka...

Nakon svih događanja oko Luisa Enriquea i njegove potvrde o odlasku s klupe na kraju sezone, Barcelona je ugostila Celtu u 26. kolu Primere. Nikakvih problema za domaćina nije bilo, Enriqueova momčad visoko je slavila s 5:0 i tako se vratila na vrh španjolske lige.

Nastavlja se utrka s Real Madridom za naslov prvaka, Barcelona je ponovno prva, ali ne treba zaboraviti da ima utakmicu više i ukoliko Madriđani također svladaju Celtu u zaostalom dvoboju, ponovno bi mogli biti u prednosti.

U dvoboju na Camp Nouu od početka sve je bilo u znaku domaćina. U 20. minuti Barcelona je prvi put opasno zaprijetila, no prvo Suarez, a onda Messi pogađa vratnicu.

Četiri minute kasnije ipak pogodak za domaćina. Messi je napravio sve sam, podsjetio je na svoju najbolju formu, prošao kroz obranu i onda preciznim udarcem naciljao kut.

U završnici poluvremena sjajna asistencija Messija i još ljepša završnica Neymara koji je školski prebacio gostujućeg vratara i donio Barceloni vodstvo 2:0 na odmoru.

Ništa se nije promijenilo u drugom dijelu. Barcelona je i dalje bila puno bolja te je nastavila puniti gostujuću mrežu.

Treći pogodak došao je u 57. minuti, a strijelac je bio Ivan Rakitić. Hrvatski reprezentativac bio je u zaleđu kada je primio loptu, suci to nisu vidjeli i mirno je pogodio za povećanje vodstva.

Celta je tu potpuno pala i Barcelona do 64. minute postiže još dva pogotka. Prvo je Samuel Umtiti povisio na 4:0, a zatim konačan rezultat postavlja Messi.

Vrlo dobar nastup Barcelone koja se napunila samopouzdanjem uoči uzvratnog dvoboja osmine finala Lige prvaka protiv PSG-a kojeg će morati svladati s ovakvim rezultatom ako misli ići dalje.