Milan
Milan 3:1 Chievo
Chievo

Branimir Korać • subota, 04.03.2017.

Treći subotnji dvoboj 27. kola Serie A okončan je pobjedom Milana koji je ugostio Chievo i slavio s 3:1. Očekivano slavlje za domaćina, a gosti su pali u posljednjih 20 minuta...

Ovaj put bez Marija Pašalića koji je ostao na klupi, Milan je nastavio seriju dobrih rezultata. Na San Siru ugostio je Chievo i upisao pobjedu 3:1 čime se bodovno izjednačio s petoplasiranim Lazijom.

Montellina momčad zasluženo je slavila, Chievo je bio podređen protivnik iako je pružao dobar otpor do završnice susreta.

Mreža gostiju načeta je u 24. minuti nakon dobrog solo prodora Carlosa Bacce koji je vagao čuvara, a kada se otvorio prostor sretno je stigao do pogotka.

U završnici prvog dijela Chievo je stigao do poravnanja, De Sciglio je skrivio kazneni udarac koji De Guzman pretvara u pogodak.

U sudačkoj nadoknadi Milan je mogao do prednosti, Boštjan Cesar igrao je rukom u svom kaznenom prostoru, ali Bacca je loptu s 11 metara poslao preko grede.

Gosti ipak u drugom dijelu nisu izdržali. Napadi su se domaćinu isplatili u 70. minuti kada Bacca ipak dolazi do drugog pogotka i nakon kornera dovodi Milan do nove prednosti.

12 minuta kasnije dosuđen je treći kazneni udarac na susretu, ovaj put izveo ga je Gianluca Lapadula i postavio konačnih 3:1.

U konačnici ipak očekivana pobjeda Milana koji potvrđuje sjajnu formu i sve je bliže onim visokim europskim pozicijama.