Sporting Gijón
Sporting Gijón 0:1 Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña

Luka Medić • nedjelja, 05.03.2017.

U sklopu 25. kola španjolske Primere Deportivo je slavio kod Sportinga iz Gijóna s minimalnih 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Mosquera pred kraj prvog dijela, a gosti su promašili i jedanaesterac...

Pretposljednji na tablici Gijón ugostio je Deportivo, koji se nalazi na 17. mjestu, u velikom dvoboju za opstanak u Primeri naredne sezone. Bila je to izjednačena utakmica, nekoliko dobrih prilika vidjeli smo na obje strane, a gosti su na kraju slavili s 1:0, a prije toga promašili su i najstrožu kaznu. Klub iz La Corune stigao je tako do velika tri boda i sada su povećali svoju prednost nad tri posljednja kluba u ligi.

Početak susreta pripao je domaćem sastavu, koji je bolje ušao u utakmicu. Nakon malo manje od desetak minuta igre stvorili su dobru priliku, Alvarez je s vrha kaznenog prostora uputio udarac, ali je bio neprecizan.

Gostujući sastav nije imao pravih prilika sve do 30. minute kada su priliku dobili iz najstrože kazne. Vesga je u svom kaznenom prostoru nakon jednog slobodnog udarca igrao rukom, a sudac Lahoz je pokazao na bijelu točku. Izvođač je bio Emre Colak, ali pucao je slabo u donji lijevi kut i vratar domaćih Cuellar brani taj udarac.

Do kraja poluvremena Deportivo je ipak došao do vodstva, u sudačkoj nadoknadi Fajr je izveo korner, u šesnaestercu domaćih najbolje se snalazi Mosquera i postiže pogodak za veliko vodstvo momčadi iz La Corune.

U drugom poluvremenu domaći sastav pokušao je na sve načine izjednačiti susret i doći do vrijednog boda protiv izravnog suparnika za opstanak, ali u tome nisu imali sreće. Najbolje prilike imao je Traore, prvu pola sata prije kraja susreta, kada je u šesnaestercu gostiju primio loptu i pucao na vrata, ali udarac je bio neprecizan, a drugu pred sam kraj susreta kada se lijepo oslobodio za prostor i opalio, ali Lux brani taj pokušaj.

Gosti u drugom dijelu nisu imali previše prilika, više su se posvetili branjenju rezultata i u konačnici su u tome i uspjeli. Deportivo je ostao na 17. mjestu, ali sada ima 23 boda, četiri više od Granade koja je na 18. mjestu. Gijón je ostao pretposljednji sa 17 i čeka ga velika borba za opstanak u Primeri naredne sezone.

Duje Čop dobio je priliku kod domaćina tek u posljednjih 15-ak minuta, no nije uspio konkretnije pomoći svojoj momčadi.