Premier liga, 27. kolo, 05.03.2017, 14:30 h
Tottenham
Tottenham 3:2 Everton
Everton

Dario Dodić • nedjelja, 05.03.2017.

U sjajnoj utakmici na White Hart Laneu Tottenham je u 27. kolu engleskog Premiershipa došao do velike pobjede protiv Evertona. U dvoboju koji je dobar dio bio poprilično jednostran Spursi su slavili 3:2...

Gotovo 80 minuta dvoboja Tottenhama i Evertona na White Hart Laneu gosti nisu pokazali praktički ništa, igrala je samo domaća momčad i pravo je čudo da je Tottenham vodio sa "samo" 2:0. Onda je Romelu Lukaku zabio iz prve prave prilike Evertona i posve zakomplicirao završnicu susreta. Ipak u sudačkoj nadoknadi Dele Alli potvrđuje pobjedu Tottenhama, a Valencia minutu kasnije postavlja konačnih 3:2.

Tottenham je pobjedom protiv Evertona ostao jedina momčad koja nije ubilježila poraz na domaćem terenu u ovoj sezoni Premiershipa. Momčad Mauricija Pochettina upisala je čak 12 pobjeda u 14 domaćih utakmica (uz dva remija), slavila je u posljednjih devet domaćih utakmica u prvenstvu, bila je ovo ujedno i 100. pobjeda Pochettina u Premiershipu.

Već na samom početku Tottenham se nametnuo kao kvalitetnija momčad, a prekrasnim pogotkom Kanea s 20-ak metara došli su i do vodstva u 20. minuti. Tražili su domaći jedanaesterac u 27. minuti kada je Williams povukao u šesnaestercu Tottenhamovog napadača, no sudac se nije oglasio. Minutu kasnije vratnicu je udarcem izvan 16 metara zatresao Wanyama.

Tek u nastavku Tottenham dolazi do drugog pogotka, unatoč silnim propuštenim prilikama, Alli je asistirao, Kane zabija svoj drugi gol na susretu i ukupno 14. u 12 nastupa za Tottenham u 2017. godini.

Veliku dominaciju Tottenham nije uspio okruniti još ponekim golom pa su u samoj završnici morali spašavati i bod nakon što je Lukaku lijepo poentirao u 81. minuti za 2:1. Bio je to Lukakuov 61. gol, niti jedan igrač Evertona u povijesti Premier lige nije postigao toliko golova.

Da iznenađenja ne bude pobrinuo se Dele Alli pogotkom u sudačkoj nadoknadi, Valencia je u posljednjim trenucima susreta zabio za konačnih 3:2.