Bundesliga, 23. kolo, 05.03.2017, 15:30 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 1:2 Freiburg
Freiburg

Luka Medić • nedjelja, 05.03.2017.

U susretu 23. kola Bundeslige Freiburg je upisao pobjedu na gostovanju u Frankfurtu kod Eintrachta. Momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač dobro je otvorila susret, ali su gosti preokrenuli utakmicu i na kraju slavili s 2:1...

Na početku veljače Eintracht je na svom stadionu svladao posljednjeplasirani Darmstadt i od tada momčad koju vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač ne zna za pobjedu u prvenstvenim utakmicama. Izgubili su tri utakmice prošlog mjeseca, a niz je nastavljen novim porazom 2:1 od Freiburga pred svojim navijačima. Povremeni hrvatski reprezentativac Ante Rebić započeo je utakmicu, a zamijenjen je u 75. minuti.

Domaćini su poveli iz prve prave prilike na utakmici u 12. minuti susreta. Hrgota je došao do lopte u kaznenom prostoru gostiju, stvorio si prostor za udarac i pospremio je pored nemoćnog Schwolowa. Domaćini su imali i priliku za drugi pogodak desetak minuta kasnije, ali pokušaj Bluma završio je preko vrata.

Gosti su izjednačili odmah u sljedećoj akciji. Höfler je sa sredine terena poslao dugu loptu prema naprijed, Niederlechner je lukavo izbjegao zaleđe i izašao sam pred Hradeckog, zaobišao ga i pospremio loptu u praznu mrežu za novu promjenu na semaforu.

Do kraja poluvremena nijedna momčad nije napravila ozbiljniju akciju kojom bi došla do prednosti pa se na odmor otišlo s neriješenih 1:1.

U nastavak drugog dijela bolje ulaze domaćini, u dobroj prilici bio je Rebić, ali njegov udarac nije bio previše opasan po Schwolowa, završio je preko vrata. Nakon toga gosti preuzimaju kontrolu nad igrom i stvaraju nekoliko opasnih prilika, dva puta je pokušao Gunter, a oba puta mu je odlično obranio Hradecky.

U jednom od tih napada Freiburg je uspio potpuno preokrenuti susret. Grifo je vukao loptu te slično kao i Höfler kod prvog pogotka za goste, dodaje prema Niederlechneru, koji ponovno izbjegava zaleđe te u situaciji jedan na jedan nadmudruje vratara domaćih Hradeckog i poentira za potpuni preokret.

Do kraja susreta domaćini su pokušali doći barem do boda, ali kao i u posljednjih nekoliko utakmica, realizacija je bila njihov najveći problem. Najveću priliku u sudačkoj nadoknadi propustio je Meier čiji je udarac zaustavila obrana gostiju odličnom rakcijom.

Ovim porazom Eintracht je ostao na šestom mjestu s 35 bodova, dok je Freiburg s pobjedom preskočio Borussiju iz Mönchengladbacha te se sada nalazi na osmom mjestu s 33 boda i još uvijek u borbi za Europu naredne sezone.

• cameosis05.03.2017. u 21:23
    luka, jesi li gledao utakmicu? eintrachtu je poništen regularan zgoditak rebića, drugi gol freiburga je postignut iz zaleđa. čitaj njemačke izvještaje ako mi ne vjeruješ. pozdrav.