Las Palmas
Las Palmas 5:2 Osasuna
Osasuna

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.03.2017.

Las Palmas je na svom travnjaku u 26. kolu svladao Osasunu s 5:2, a važnu ulogu u toj pobjedi odigrao je Marko Livaja. Istaknuo se i Alen Halilović asistencijom kod četvrtog pogotka...

Nakon remija na Santiago Bernabeuu, Las Palmas trebao je pobjedu na svom travnjaku protiv Osasune kako bi taj bod iz Madrida dobio na vrijednosti. Iako je u dvoboju protiv fenjeraša gubio na poluvremenu, uspio je u drugom dijelu doći do preokreta koji je inicirao Marko Livaja.

Počelo je dobro za domaćina koji je poveo već u sedmoj minuti pogotkom Jesea i činilo se da će susret ići željenim smjerom za Las Palmas.

Međutim Osasuna se nije predala, do odlaska na odmor uspjela je poravnati uz dva pogotka Kenana Kodre. Bez obzira na dominaciju kroz svih 45 minuta, domaćin se našao u zaostatku.

Ipak u drugom dijelu okrenuo je susret na svoju stranu. U 55. minuti Mesa je odlično ubacio, a Marko Livaja prvi je došao do lopte i glavom je poslao u mrežu.

Krenuli su domaćini po potpuni preokret i u 70. minuti došli su do vodstva. Livaja je ubacio, Unai Garcia je reagirao nespretno i poslao loptu u svoju mrežu.

Ubrzo nakon toga Livaja je napustio travnjak, a zamijenio ga je Alen Halilović koji u 76. minuti asistira za četvrti pogodak. Izveo je Halilović slobodni udarac s desne strane, poslao nisku loptu na rub kaznenog prostora gdje natrčava Mesa i šalje ju u mrežu.

U samoj završnici susreta točku na i stavio je Jese svojim drugim pogotkom za 5:2 Las Palmasa i nova tri boda.