Dario Dodić • nedjelja, 05.03.2017.

Monaco je još jednom fantastičnom predstavom došao do nova tri boda u francuskom prvenstvu. U sklopu 28. kola Ligue 1 s uvjerljivih su 4:0 svladali Nantes...

Iako Nantes posljednjih mjeseci, otkako ga je preuzeo Sergio Conceicao, igra dopadljiv i vrlo kvalitetan nogomet, Kanarinci protiv fenomenalnog Monaca na Stade Louis II nisu imali ni trunke šanse. Iako domaća momčad nije mogla računati na Falcaa, izostanak Kolumbijca na travnjaku se nije osjetio, Monaco je došao do 20. pobjede u prvenstvu s visokih 4:0.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu, sjajan je bio Kylian Mbappe, doveo je u vodstvo Monaco u četvrtoj minuti, kapetan Germain povisio je na 2:0 u 43. minuti, a u prvoj minuti sudačkog dodatka prvom poluvremenu Mbappe zabija svoj drugi pogodak za visokih 3:0.

Tako je mladi Mbappe postao najmlađi nogometaš (18 godina i 2 mjeseca) u Ligue 1 koji je u posljednjih 30 godina postigao barem deset golova u sezoni. Monaco je minimalno tri gola postigao 15. put ove sezone, najviše od svih klubova u ligama petice.

Svjesno je Monaco stao na loptu u drugom poluvremenu, ali Nantes i dalje nije uspijevao ozbiljnije ugroziti Monacov gol. Najbliže pogotku Nantes je bio u 55. minuti nakon pogreške domaće obrane. Sala je lijepo gađao donji lijevi kut Monacovog gola, ali Danijel Subašić refleksnom obranom skida Salin pokušaj. Četiri minute kasnije Fabinho iz jedanaesterca postavlja konačnih 4:0 za Monaco.

U ranijem terminu Marseille je s uvjerljivih 4:1 u gostima svladao fenjeraša Lorient, kojem je ovo bio četvrti uzastopni poraz u prvenstvu.

Već nakon 20-ak minuta pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno, Rolando je doveo goste u vodstvo u šestoj minuti, snalažljivi Dimitri Payet lijepo zabija za 2:0 u 19. minuti.

Još su dvaput gosti tresli mrežu u drugom poluvremenu. Thauvin iz kontre zabija za 3:0 u 53. minuti, a Sanson na dodavanje Thauvina tri minute kasnije podiže vodstvo Marseillea na 4:0. Počasni pogodak za Lorient postigao je Moukandjo u 73. minuti.

Lorient 1-4 Marseille - Highlights - 05.03.2017 by gs-bn