Premier liga, 28. kolo, 08.03.2017, 21:00 h
Manchester City
Manchester City 0:0 Stoke City
Stoke City

Dario Dodić • četvrtak, 09.03.2017.

Nogometaši Manchester Cityja na svom su Etihadu propustili pobijediti Stoke i preuzeti drugo mjesto na ljestvici Premiershipa. Iako su imali dovoljno prilika domaći nogometaši nisu uspjeli ugurati loptu u mrežu Stokea, završilo je 0:0...

Mnogi su prigovarali što je Premier liga utakmicu 28. kola između Manchester Cityja i Stokea stavila u termin odigravanja uzvrata osmine finala Lige prvaka. Neuobičajena je to praksa za Premiership, ali i druge lige, iz vodstva lige branili su se kako jednostavno nemaju izbora.

Tako je, umjesto uživajući u gledanju fenomenalnog nastupa "svoje" Barcelone, Pep Guardiola večer proveo gledajući mizernu "nulu" Manchester Cityja na Etihadu. Španjolac je za dvoboj sa Stokeom odlučio odmoriti Sterlinga, na klupi je ostavio Davida Silvu, vjerujući da ima u ostatku momčadi dovoljno napadačke moći kako bi na domaćem travnjaku upisao tri boda protiv Stokea.

Grdno se prevario. Osim pokušaja Kolarova iz slobodnjaka u 25. minuti, koji je obranio Grant, City je malo toga pokazao u prvih 45 minuta. U nastavku se Građani ipak bude, a kada je vidio da je vrag odnio šalu Guardiola uvodi i Silvu.

Upravo je Silva bio najraspoloženiji pojedinac kod domaćina, unio je živost u igru Cityja, koji je u nekoliko navrata mogao i morao doći do pogotka. Najbliže je pogotku bio upravo Silva u 72. minuti, poslao je loptu malo pokraj desne vratnice. Prijetio je prije toga Aguero, ali njegov pokušaj glavom blokira jedan od Stokeovih braniča.

U završnici susreta blizu je pogotku bio Iheanacho, ali je bio neprecizan, City bodom prekida niz od četiri uzastopne pobjede u prvenstvu i izjednačava se bodovno s drugoplasiranim Tottenhamom.

Manchester City 0-0 Stoke City - Highlights... by Hikaru--1