Nastavlja se utrka PSG-a i Nantesa, Montpellier uvjerljiv u derbiju kola

Mihaela Bradovski • četvrtak, 09.03.2017.

Većina dvoboja 17. kola francuskog prvenstva odigrana je u srijedu, a većih iznenađenja nije bilo. Utakmica kola bila je ona u Montpellieru gdje je domaćin spriječio bilo kakvu neizvjesnost...

PSG upisao je novu pobjedu u francuskom prvenstvu, ovaj put na svom parketu protiv Dunkerqueua. Očekivana pobjeda za lidera koji je sredinom drugog poluvremena imao prednost čak 14 golova da bi do kraja susreta gosti uspjeli smanjiti zaostatak na konačnih minus sedam (36:29) i tako uljepšati poraz koliko je to bilo moguće.

Luka Stepančić nije bio među strijelcima kod domaćina koje su predvodili Thierry Omeyer s 14 obrana, Mikkel Hansen i Nikola Karabatić s po šest golova te Uwe Gensheimer s pet pogodaka. Kod gostiju po šest pogodaka postigli su Žarko Pejović i Tom Pelayo. Marko Mamić nije konkurirao za nastup.

Gotovo identičnim rezultatom prvi Parizov pratitelj Nantes svladao je Creteil. Isti broj primljenih golova, ali jedan postignuti manje, no svejedno glatka pobjeda za drugoplasiranu momčad lige. Creteil je izdržao do završnice prvog poluvremena kada je zaostajao samo 18:17, no nakon toga domaćin radi 6:0 i rješava pitanje pobjednika.

Arnaud Siffert skupio je 15 obrana, David Balaguer postigao je sedam pogodaka, Nicolas Tournat šest, a po pet su dodali Romain Lagarde, Olivier Nyokas i Dominik Klein. Kod gostiju Mate Šunjić nije bio raspoložen i uz 20 primljenih golova skupio je pet obrana. Hugo Descat postigao je čak 14 pogodaka, a Alexandru Csepreghi šest.

Montpellier je u derbiju kola ugostio St. Raphael i nanio mu težak poraz 33:25. Raspoloženi domaćin velikom serijom čak 11:2 do sredine drugog poluvremena pobjegao je na visokih 27:18 i vrlo brzo otklonio svaku dvojbu.

Prvo ime susreta bio je Jure Dolenec s deset pogodaka, a deset obrana uz gotovo 50 posto uspješnosti imao je Vincent Gerard. Kod gostiju Slaviša Đukanović upisao je 14 obrana, a Raphael Caucheteux postigao je šest pogodaka.

Što se tiče ostalih susreta, Selestat je i dalje na samo jednom osvojenom bodu, a novi poraz upisao je u gostima kod Aixa. Konačnih 33:28 u susretu u kojem je pad Selestata krenuo u 35. minuti kod 18:18 nakon čega je domaćin napravio seriju 5:0 i do kraja susreta nije bilo neke neizvjesnosti. Gabriel Loesch kod pobjednika postigao je sedam golova, a kod Selestata Kosta Savić zabio je osam.

Saran je poražen u gostima kod Ivryja 35:31 u susret u kojem je Francois Chapon skupio 16 obrana, a gostujući vratari zajedno šest. Niti Tomi Vozab nije bio raspoložen, postigao je samo jedan pogodak uz katastrofalan šut 1/9. Kod domaćina nezaustavljiv je bio Benjamin Bataille koji je susret završio s devet golova.

Nimes je opravdao status favorita u susretu sa Cessonom i upisao je pobjedu 30:24 predvođen s 15 obrana Aljoše Rezara te po šest golova Snorrija Steina Gudjonssona i Luca Tobieja. Na suprotnoj strani Jeremy Suty postigao je čak deset pogodaka.