Lidl Starligue, 17. kolo, 09.03.2017, 20:45 h
Chambéry 30:29 Toulouse
Toulouse

Melvyn Richardson u samoj završnici donio pobjedu Obrvanovom Chamberyju

Mihaela Bradovski • petak, 10.03.2017.

U posljednjem susretu 17. kola francuskog prvenstva Chambery je ugostio Toulouse i u dramatičnom dvoboju u samoj završnici izborio pobjedu 30:29...

Ivica Obrvan sa Chamberyjem nije dopustio Toulouseu da mu preotme petu poziciju. U izravnom dvoboju za ovo mjesto na ljestvici Chambery je slavio 30:29 i tako malo odmaknuo pratiteljima.

Prednost Chamberyja nad šestoplasiranim Aixom i sedmoplasiranim Toulouseom sada je tri boda dok mu trećeplasirani Montpellier i četvrtoplasirani St. Raphael bježe po četiri boda.

Protiv Toulousea vodila se velika bitka svih 60 minuta tijekom kojih je Chambery u nekoliko navrata došao do dva gola prednosti i to je ujedno bila i najveća razlika na susretu.

Ipak u zadnjoj minuti Ferran Sole, 33 sekunde prije kraja, poravnao je na 29:29 da bi 20 sekundi kasnije Melvyn Richardson zabio za pobjedu domaćina 30:29.

Najbolji kod pobjednika bili su Fahrudin Melić s osam golova te Richardson s pet dok je Damir Bičanić samo jednom zapucao prema golu i nije pogodio. Kod gostiju Sole je postigao devet pogodaka, Maxime Gilbert sedam, a Nemanja Ilić pet.