Nice
Nice 2:2 Caen
Caen

Dario Dodić • petak, 10.03.2017.

Nica i Caen otvorili su 29. kolo francuske Ligue 1 na Allianz Rivieri u Nici, Caen je imao uvjerljivo vodstvo, ponajviše zahvaljujući raspoloženom Ivanu Santiniju, do 71. minute, no Nica se brzinski vratila u susret, izborila bod i nastavila niz neporaženosti na svom stadionu...

Veliku je priliku imao Caen biti prva momčad u ovoj sezoni francuske Ligue 1 koja će nanijeti poraz Nici na njihovoj Allianz Rivieri. Imali su gosti prednost od dva pogotka sve do posljednjih 20 minuta, no Nica je još jednom pokazala zašto je njihov stadion već 20 utakmica neosvojiva utvrda.

U posljednjih 20 prvenstvenih utakmica Nica je upisala 16 pobjeda i s večerašnjom utakmicom četiri poraza. Najduži je to trenutno aktivni niz neporaženosti na domaćem travnjaku u Ligue 1. Doduše, jedan od dva poraza u ovoj sezoni Nici je nanio upravo Caen, a večeras su još jednom pokazali da im nikako ne leže.

Iako je prva prilika na susretu pripala Nici, projektil Marija Balotellija s 25 metara lako je ukrotio Vercoutre, do pogotka su došli gosti. Nije se radilo o posebno opasnoj situaciji, s lijeve je strane ubacio Bessat, Santini je odlično pročitao gdje će lopta pasti, nadskočio je Dantea i glavom zabio u donji desni kut za vodstvo Caena. Bio je to peti Santinijev gol glavom ove sezone, niti jedan igrač u Ligue 1 nije ubojitiji od njega.

Činilo se da spasa za Nicu nema kada je već na samom početku drugog dijela Caen došao do 2:0. Lijepom je dubokom loptom Santini pronašao Karamoha, koji prebacuje istrčalog Cardinalea i zabija kraj Dantea za veliko vodstvo gostiju.

Tek nakon drugog primljenog gola živnula je Nica, velik pritisak urodio je plodom u 71. minuti kada je nakon pogreške Vercoutrea Dante glavom uposlio Balotellija, Talijan posprema loptu u mrežu za smanjenje vodstva Caena.

Samo šest minuta kasnije Nica dolazi do posve zasluženog boda, nakon ubačaja s lijeve strane obrana Caena ne čisti dobro, lopta dolazi do Donisa, koji je u igru ušao u 63. minuti, šalje loptu u donji desni kut, odbija se od desne vratnice u lijevu i napokon ulazi u mrežu za konačnih 2:2.

Santini je bio nabolji igrač gostiju, odigrao je svih 90 minuta.