Juventus
Juventus 2:1 Milan
Milan

Dario Dodić • petak, 10.03.2017.

28. kolo talijanske Serie A otvoreno je velikim derbijem Juventusa i Milana na Juventus stadionu. Iako su domaći bili puno bolji do pobjede su došli duboko u sudačkoj nadoknadi iz poprilično dvojbenog jedanaesterca...

Iako je Juventus igrom prikazanom u 94 minute zaslužio pobjedu protiv Milana idućih će se dana pričati o sucima. Naime, Milan je do duboke sudačke nadoknade imao 1:1, a onda je protiv njih poprilično oštro dosuđen jedanaesterac kojeg je Paulo Dybala pretvorio u pobjedu Juvea i nastavak velikog niza na domaćem travnjaku, bila je to 31. uzastopna domaća pobjeda Stare dame u Serie A.

Massimo Allegri imao je problema s izborom početne jedanaestorice za derbi s Milanom. Nije mogao računati na ozlijeđene Chiellinija i Sturara, kao niti na kartoniranog Cuadrada. Da bi stvar bila još gora za Juventus, netom prije početka utakmice iz prvih 11 otpao je i Mario Mandžukić, osjetio je bolove u želucu te je odmah poslan kući. Statistika Juventusa puno je slabija bez Mandže u sastavu, u deset utakmica u kojima nije nastupio Juventus je upisao dva poraza, isto toliko poraza Juventus je ubilježio u čak 28 utakmica u kojima je hrvatski napadač nastupio.

Umjesto njega u prvih 11 priliku je dobio Marko Pjaca. Bio je vrlo rastrčan i raspoložen, ali je u nekoliko dobrih prilika za postizanje pogotka slabo reagirao, srećom po njega bez posljedica jer Juventus je ipak upisao sva tri boda. U igri je bio do 89. minute kada ga je zamijenio mladi Kean.

U dresu Milana od prve je minute zaigrao Mario Pašalić, igrao je do 70. minute i bio jedan od slabijih pojedinaca kod gostiju. Posve indisponiran u napadačkom dijelu, ali i vrlo nervozan u obrambenim zadacima.

Juventus je praktički od prve minute zagospodario terenom, a nakon pola sata došao je i do vodstva. Dani Alves s ruba je šesnaesterca pronašao Benatiju, koji milimetarski točno izbjegava zaleđe, prima loptu prsima i prije nego je pala nogom je zakucava pokraj nemoćnog Donnarumme.

Nije dugo trajalo vodstvo domaćina, Milan iz prve prave prilike dolazi do izjednačenja, raspoloženi Deulofeu prolazi po lijevoj strani, upošljava Baccu, koji zabija svoj četvrti gol u posljednja tri nastupa u Serie A. Usporena snimka pokazala je da je Bacca prilikom upućivanja lopte bio u minimalnom zaleđu, teško je kriviti suce jer se radilo o centimetrima.

Dva su razloga zašto iz desetak dobrih prigoda u nastavku Juventus nije uspio doći do drugog pogotka - neraspoloženi Juventusovi napadači i fenomenalni Gigio Donnarumma. Mladi je Milanov vratar branio i ono što je morao i ono što bi rijetko tko skinuo, izluđivao je paradama domaće napadače, a malo je nedostajalo da svojoj momčadi osigura i bod.

Dvije je prigode prokockao i Pjaca, posebno je bolna ona u 59. minuti kada ga je proigrao Dybala, bila je to situacija vrlo slična onoj kod Pjacinog prvijenca u dresu Juvea, ovog je puta Pjaca poslao loptu malo pokraj lijeve Milanove vratnice. Imao je usamljenog Khediru u sredini, koji se s pravom naljutio na sebičan odabir Hrvata.

Drugu je prigodu Pjaca propustio upravo na asistenciju Khedire nekoliko minuta kasnije, iz voleja je neometan pucao daleko preko gola. U 73. minuti Nijemac preuzima stvari u svoje ruke, silovito puca iskosa s desne strane, Donnarumma odlično brani, lopta se odbija do Higuaina, Argentinčev pokušaj škarica ponovno brani nevjerojatni vratar Milana.

Opsada Milanovog gola nastavila se do posljednje sučevog zvižduka, a gostima je posao otežao Sosa zaradivši drugi žuti karton u sudačkoj nadoknadi. Upravo je njegovo isključenje jedan od razloga što se nadoknada od četiri minute protegla na više od pet, kada je Juventusu dodijeljen jedanaesterac. U začetku akcije Higuain fantastično prima prsima duboku loptu i odmah puca, ali Donnarumma još jednom odlično odbija. Lopta dolazi do Lichtsteinera, koji iz bliza napucava De Sciglija u ruku, kapetan Milana bio je preblizu da bi reagirao i maknuo ruku, ali sudac Massa na sugestiju suca iza gol-linije dosuđuje jedanaesterac koji Dybala pretvara u pobjedu Juvea.

• vjesu11.03.2017. u 07:32
    Mislim da sve vise vrijeme sazrijeva za uvodenje video tehnologije. Sa svakom greskom ce uzbuna ljudi i medija biti glasnija. Savezi ce sve shvatiti da samo tako mogu vratiti kredibilitet za svoja natjecanja. Treba ozbiljno pristupiti tom problemu da se sto prije i efikasnije nade rjesenje.
    vjesu
  • Obrisan korisnik10.03.2017. u 23:52
    Penal je napucan s metra, nije ima di sa tom rukom... ja ne bi svira... a i tipicno, produzi se dok Juve ne zabije....