Bundesliga, 24. kolo, 10.03.2017, 20:30 h
Bayer Leverkusen
Bayer Leverkusen 1:1 Werder Bremen
Werder Bremen

Luka Medić • petak, 10.03.2017.

U prvoj utakmici 24. kola Bundeslige Bayer Leverkusen i Werder Bremen odigrali su neodlučeno 1:1. Domaćini su poveli na startu utakmice pogotkom Vollanda, dok su gosti do velikog boda u borbi za opstanak stigli u drugom poluvremenu, a strijelac je bio Claudio Pizzaro. Domaćini su imali veliku priliku u sudačkoj nadoknadi, ali Omer Toprak nije realizirao kazneni udarac…

Bayer je upisao i treću utakmicu zaredom bez pobjede u Bundesligi te je sve dalje o Europe naredne sezone. U 24. kolu klub iz Ruhra ugostio je posrnulog velikana koji se bori za sam opstanak u najelitnijem njemačkom razredu, Werder iz Bremena. Utakmica je završila neriješeno 1:1, a domaći sastav je duboko u sudačkoj nadoknadi promašio udarac s bijele točke, a i utakmicu je završio i s igračem manje. Hrvatski reprezentativac u dresu Bayera, Tin Jedvaj, cijeli susret odgledao je s klupe za pričuvne igrače.

Već na samom startu utakmice gosti su imali dobru priliku za vodstvo i to iz prekida, nakon kornera najbolje se u kaznenom prostoru domaćih snašao Selassie, ali njegov pokušaj glavom brani vratar domaćih Leno.

U sedmoj minuti poveli su domaćini, Brandt je oduzeo loptu, stvorio si prostor i šutirao na gol s 20-ak metara, vratar gostiju Wiedwald je bio već savladan, ali lopta je završila na gredi. U nastavku akcije prvi do lopte stiže Volland koji bez problema matira vratara gostiju koji se već nalazio na zemlji i Bayer je poveo 1:0 u ranoj fazi utakmice.

Osim tog pogotka domaći sastav imao je nekoliko prilika, udarac Bellarabija iz peterca, nakon sjajne akcije i solo prodora, završio je preko vrata. Igrači Werdera su također imali nekoliko akcija iz kojih je mirisalo da bi možda mogli postići, ali domaća obrana, kao i vratar Leno, u prvom dijelu bili su skoncentrirani te su uspjeli ukloniti prilike u kojima su gosti pokušali doći do pogotka.

Na startu drugog dijela Bayer je mogao povećati prednost,sjajnu kontru istrčao je Bayern, na rubu kaznenog prostora loptu je dobio Bellarabi, pucao je u suprotni kut, ali Wiedwald sjajnom reakcijom loptu izbija u korner. Kako je vrijeme odmicalo tako su se, kao i prvom dijelu, gosti budili, no i u tom razdoblju igre domaća obrana bila je na razini i nisu suviše griješili.

I onda u 75. minuti gosti su uspjeli izjednačiti. Nakon jednog slobodnog udarca, lopta je došla do Bauera koji puca na vrata domaćih, lopta se na putu odbija od Claudija Pizarra, mijenja smjer, vara vratara domaćih i završava u mreži za 1:1.

U narednih desetak minuta nije bilo previše napetosti, a onda na ulasku u sudačku nadoknadu utakmica je ponovno oživjela. Prvo je u 90. minuti igrač domaćih Wendell dobio drugi žuti karton te je morao napustiti igru, a domaćini su sudačku nadoknadu završili s desetoricom na terenu.

U trećoj minuti sudačke nadoknade gosti su mogli doći do pobjede, nakon duplog pasa s Pizarrom u velikoj prilici bio je Bauer, ali završnica nije bila dobra kao akcija, pucao je ravno u Lenu, i lopta je završila u korneru.

U trenucima kada su svi iščekivali kraj susreta, Leverkusen je ipak dobio priliku da dođe do sva tri boda i to iz kaznenog udarca. Eggestein je startao na protivnika u svom kaznenom prostoru, doslovno ga je srušio na pod, a sudac Stieler je pokazao na bijelu točku. Omer Toprak izveo je kazneni udarac loše, pucao je u donji desni kut, Wiedwald čita njegovu namjeru i bez problema brani taj pokušaj.

Bayer je prije izgubio dva, nego što je osvojio jedan bod. S tim bodom sada na svom kontu ima 31 te se nalazi na desetom mjestu Bundeslige, točno deset kola prije kraja prvenstva. Werder je s ovim bodom ostao na 14.mjestu, sada ima 26 bodova, tri više od 15. Wolfsburga i 16. HSV-a.