Monaco
Monaco 2:1 Bordeaux
Bordeaux

Branimir Korać • subota, 11.03.2017.

U susretu 29. kola Ligue 1 Monaco je ugostio Bordeaux i upisao pobjedu 2:1. Danijel Subašić pogriješio je kod pogotka gostiju, ali srećom za domaćina nije mu odnijela bodove...

Još jedna dobra utakmica Monaca i pobjeda protiv Bordeauxa 2:1 koja ga ostavlja na vrhu ljestvice i nakon ovog kola s najmanje tri boda prednosti nad prvim pratiteljima. Trenutno je prednost nad drugoplasiranom Nicom pet bodova, ali PSG tek treba odigrati svoj susret i to u gostima kod posljednjeplasiranog Lorienta.

Leonardo Jardim ostavio je na klupi Radamela Falcaa, ali kako domaćin nije mogao slomiti otpor Bordeauxa, morao ga je uvesti u igru u 65. minuti nakon čega su pali pogoci.

Prvo je u 68. minuti Falcao spustio loptu za Kyliana Mbappea, a 18-godišnji Monacov adut pogodio je mrežu kroz gužvu i postigao svoj deseti ovosezonski pogodak.

Šest minuta kasnije domaćin podiže prednosti zahvaljujući fantastičnom pogotku Joaa Moutinha s 18 metara u sam gornji kut. Vratar Bordeauxa nije imao nikakve šanse, Moutinho je jednostavno savršeno pogodio.

U 84. minuti Bordeaux dolazi do poravnanja. Danijel Subašić dobio je povratnu loptu na 25 metara, oklijevao je s ispucavanjem i uzeo ju je Diego Rolan te pogodio praznu mrežu za konačnih 2:1.

Do kraja susreta nije bilo promjena, gosti više nisu zaprijetili prema hrvatskom vrataru i Monaco je sačuvao tri boda.