Ivić odličan u porazu od Barcelone, Zagreb ako prođe ide na Veszprem

Branimir Korać • nedjelja, 12.03.2017.

Većina stvari je poznata i već imamo neke parove osmine finala Lige prvaka. Ukoliko Vardar svlada Kristianstad i ostavi Šveđane bez prolaza, PPD Zagreb igrat će protiv Veszprema...

Kielce je pobjedom protiv Meškova 35:27 osiguralo drugo mjesto u skupini B. Poljaci već znaju protivnika u osmini finala, igrat će protiv Montpelliera.

Bjelorusi su se odlično držali do 40. minute, ali onda u 11 narednih minuta domaćin je napravio seriju čak 8:0 i prelomio susret na svoju stranu. Meškov nije imao imperativa u ovom dvoboju i ostao je na petom mjestu što znači da će igrati protiv Flensburga.

Kod Poljaka istaknuli su se Karol Bielecki sa sedam golova, Julen Aguinagalde s pet i Manuel Štrlek s četiri gola. Filip Ivić upisao je dvije obrane. Kod Meškova Rastko Stojković postigao je šest golova dok su po pet dodali Dainis Krištopans i Vladislav Ostrouško. Jedan je postigao Ljubo Vukić, a Ivan Pešić upisao je pet obrana.

Veszprem je u izravnom dvoboju za treće mjesto ugostio Flensburg i svog budućeg trenera Ljubomira Vranješa. Mađari su bili uspješniji i upisali su pobjedu 34:28 što im donosi treću poziciju i dvoboj protiv Zagreba ukoliko Vardar bude bolji od Kristianstada.

Odlično drugo poluvrijeme Veszprema bilo je presudno, tu je Flensburg ostao bez rješenja i nakon vodstva na poluvremenu, ubilježio je poraz.

Najistaknutiji kod Veszprema bili su Momir Ilić s devet golova te s po pet Andreas Nilsson, Laszlo Nagy, Gašper Marguč i Mate Lekai. Renato Sulić dodao je dva gola. Kod poraženih po pet pogodaka postigli su Holger Glandorf i Rasmus Lauge Schmidt.

Barcelona je osigurala izravan prolaz u četvrtfinale osvajanjem prvog mjesta u skupini A. Za to je trebala domaću pobjedu protiv Wisle i to stigla je do nje rezultatom 36:28.

Do uvjerljivog slavlja Španjolci su došli zahvaljujući boljoj igri u drugom dijelu gdje su stvorili visoku razliku i za Wislu nije bilo povratka.

Najbolji kod pobjednika bili su Victor Tomas sa sedam golova, Kiril Lazarov sa šest te s po pet Aitor Arino i Valero Rivera. Kod Poljaka Šime Ivić postigao je sedam pogodaka.

Uz PSG koji je osigurao mjesto u osmini finala, tamo su još dva francuska kluba, Montpellier i Nantes. I jedni i drugi bili su uspješni u kvalifikacijama protiv Motora i La Rioje pa će tako Montpellier igrati protiv Kielcea, a Nantes upravo protiv PSG-a.

Montpellier je imao više problema, prvi susret dobio je s dva razlike, ali na svom parketu odigrao je tek 29:29. Predvodio ga je Jure Dolenec s osam golova, a isti broj pogodaka kod Motora postigao je Artem Kozakevič.

Nantes je u prvom susretu svladao La Rioju sa šest razlike te je tome dodao i pobjedu 37:31 u uzvratu. Tu je najbolji bio Theo Derot s osam golova dok je Jerko Matulić dodao dva. Na drugoj strani Angel Fernandez postigao je šest golova.