Real Sociedad
Real Sociedad 0:2 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Dario Dodić • nedjelja, 12.03.2017.

Athletic Bilbao po drugi je put ove sezone slavio u baskijskom derbiju, u gostima kod ljutog rivala Real Sociedada Athletic je pobijedio 2:0...

Vjerojatno nema ništa slađe navijaču Athletic Bilbaa od pobjede njegove momčadi u baskijskom derbiju, a kad se to dogodi u gostima na Anoeti i još bez primljenog pogotka, osjećaj je još ljepši. Upravo je to pošlo za rukama i nogama nogometašima Athletic Bilbaa, usred San Sebastiana svladali su najveće rivale, nogometaše Real Sociedada, 2:0.

Posve zasluženo, gosti su imali više od igre, bolje prilike, a rezultat je mogao biti i gori za Sociedad.

Uraganski je u dvoboj krenuo Athletic Bilbao, u prvih pola sata domaćini se nisu previše vidjeli na travnjaku, a samo je raspoloženi vratar Geronimo Rulli čuvao nulu, obranio je odlične pokušaje Inakija Williamsa i Raula Garcije.

U 28. minuti ni Rulli nije mogao ništa, Xabi Prieto ruši u svom kaznenom prostoru Yeraija Alvareza, jedanaesterac u pogodak za Athletic pretvara Raul Garcia.

Nakon primljenog pogotka zaigrali su bolje domaćini, u 35. minuti dobar pokušaj Carlosa Vele brani Kepa Arrizabalaga, bila je ovo prva utakmica za Bilbaovog vratara nakon ozljede. Svoj je posao odradio odlično.

U prvoj pravoj prilici u drugom dijelu Athletic dolazi do drugog gola, Odriozola šalje prekratku loptu prema Rulliju, Inigo Martinez nećkao se bi li krenuo prema lopti ili ne, dvojbe nije bilo kod Inakija Williamsa, napadač Athletica uzima lopu i matira Rullija za konačnih 2:0 i drugu pobjedu Athletica u baskijskom derbiju ove sezone.

Do kraja su obje momčadi mogle postići pogodak, Adurizov pokušaj zaustavila je vratnica, Inigo Martinez je glavom poslao loptu u gredu.