Petar Jenjić • nedjelja, 12.03.2017.

Nogometaši Tottenhama treći su polufinalisti FA kupa. Danas su na White Hart Laneu, u jednom neravnomjernom dvoboju, bili bolji od trećeligaša Millwalla rezultatom 6:0 uz hat-trick Sona. Ono što može zabrinuti navijače svakako je ozljeda Harryja Kanea koji je igru napustio u desetoj minuti..

U prvom međusobnom susretu još od 1990. godine, nogometaši Tottenhama slavili su u londonskom derbiju protiv trećeligaša Millwalla i prošli među četiri najbolja u FA kupu. Dominirali su od početka do kraja utakmice i zasluženo pobijedili s visokih 6:0.

Momčad s White Hart Lanea bolje je otvorila susret, imala više posjeda u svojim nogama i prva počela prijetiti. Dalekometnim su šutevima pokušali Winks i Son, zatim je udarac oprobao i Kane u devetoj minuti, ali je vratar gostiju uvijek bio na pravom mjestu. Kane je vrlo brzo nakon toga napustio igru zbog ozljede. Tražili su domaćini i penal u 24. minuti, kada je Craig u kaznenom prostoru povlačio Allija, ali se Martin Atkinson nije oglasio.

Tottenham je svoju dominaciju okrunio dvama pogocima u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena. Prvo je u 31. minuti sjajno reagirao Eriksen i iz poluvoleja iskosa matirao vratara Millwalla, zatim je deset minuta kasnije iz gotovo iste pozicije odlično pogodio Son Heung-Min. Mogli su domaćini i nešto ranije do drugog gola, ali je Wanyamin udarac glavom završio na gredi.

Nastavio je domaćin gdje je stao u prvom poluvremenu i nakon osam minuta igre u nastavku dodatno povećao prednost. Trippier je uputio sjajnu dugačku loptu prema Sonu koji ju udara isprve i pogađa donji desni kut Kinga. Očekivano su gosti padali kako je utakmica odmicala pa su primili još tri pogotka. Zabio je Alli u 72. minuti nakon lijepog ubacivanja Eriksena, dok je rezultat osam minuta kasnije podebljao Janssen.

Bili su domaćini željni još barem jednog pogotka, ali nisu bili dovoljno precizni sve do 92. minute kada je hat-trick kompletirao Son Heung-Min.