Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 2:1 Barcelona
Barcelona

Dario Dodić • nedjelja, 12.03.2017.

Nogometaši Deportiva iz La Corune junačkom su predstavom na svom Riazoru svladali momčad Barcelone s 2:1 i tako nastavili niz pozitivnih rezultata, a ujedno pomogli i Real Madridu...

Nogometaši Barcelone poraženi su na gostovanju u La Coruni kod Deportiva s 2:1, prvi je to poraz Barce u La Ligi nakon sedmog kola i gostovanja kod Celte, 2. listopada prošle godine. Deportivo je prekinuo i niz Barcelone od šest uzastopnih prvenstvenih pobjeda.

Trener Barcelone Luis Enrique nije mogao računati na ozlijeđenog Neymara, na klupi je ostavio i Ivana Rakitića i Iniestu, vrlo brzo je postalo jasno da Barca neće lako do bodova u La Coruni.

Domaćini su u pozitivnom nizu rezultata i odlučili su se pokazati zube Barci i nadigravati se, što im je i uspjelo. Imali su domaći nekoliko odličnih šansi, čak su uputili više udaraca u okvir od favoriziranih protivnika.

Iako u prvom poluvremenu nisu puno toga pokazali ni jedni ni drugi Deportivo je iz prve prave prilike došao u vodstvo. Nakon kornera s desne strane zagužvalo se u Barcinom petercu, Ter Stegen ne uspijeva uhvatiti loptu koju je morao uhvatiti, odbija se do Joselua, koji zabija za 1:0 domaćina. Joselu je tako postao tek drugi igrač koji je ove sezone u La Ligi zabio i Realu i Barceloni, prvi kojem je to pošlo za nogom je Deyverson.

Ekspresno se u drugom poluvremenu u igru vraća Barcelona, nakon manje od minute igre Luis Suarez silovito isprve posprema odbijanac u bliži kut za 1:1. Podatak koji je govorio u prilog Barcinoj pobjedi zvuči nevjerojatno - Barcelona nikada nije izgubila utakmicu kada je gol zabio Urugvajac, pobijedila je 66 puta i tek šest puta remizirala. Svakom nizu dođe kraj, Deportivo je prekinuo Suarezovu čaroliju.

Nisu se domaći obeshrabrili primljenim pogotkom, zaigrali su poprilično otvoreno i u nastavku imali i bolje šanse za postizanje pogotka. Jednu takvu osujetio je Ter Stegen odbivši loptu u korner, nakon kornera do vodstva ponovno dolazi Deportivo. S lijeve je strane ubacio Colak, Bergantinos je nadskočio Jordija Albu i glavom matira Ter Stegena za drugo vodstvo Depora.

I uz Bergantinosa se veže zanimljiva statistika, ovo mu je bio tek četvrti pogodak u La Ligi u 112 nastupa, od kojih je čak tri postigao protiv Barcleone.

Mogao je i morao Deportivo i do trećeg pogotka u sudačkoj nadoknadi, brzu je kontru povukao Faycal Fajr, dvojica su igrača Depora išla na samog Ter Stegena, no Fajr se umjesto za dodavanje odlučio za udarac, Ter Stegen brani, ali Deportivo uzima velika tri boda.

Ivan Rakitić u igru je ušao u 58. minuti umjesto Gomesa.

• Obrisan korisnik12.03.2017. u 22:32
    Ma ne brinite, uvijek možemo penale suditi. Neka nam stručnjaci govore o velebnoj Barceloni.
  • Obrisan korisnik12.03.2017. u 19:45
    Nema penala i protivnik nema igrača manje i nema ni pobjede!
  • Duje7712.03.2017. u 18:32
    Madrid ne slavi, niti ga briga za Barcelonu, već suvereno i samouvjereno kroči do titule u ligi i LP.