MAXtv Prva liga, 24. kolo, 12.03.2017, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 851

Osječani preokretom u zadnjih 20 minuta slavili u Koprivnici

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.03.2017.

Nogometaši Osijeka upisali su novu prvenstvenu pobjedu i tako se odvojili od Hajduka na ljestvici na dva boda prednosti. Zekićeva momčad bila je uspješna u Koprivnici gdje je slavila s 2:1 preokretom u zadnjih 20 minuta...

Nakon što je Hajduk remizirao s Rijekom u subotu, Osijek je došao u priliku pobjedom protiv Slaven Belupa preskočiti Splićane i odvojiti se na dva boda prednosti. Tako je i bilo, slavili su s 2:1 i ostali sami na trećoj poziciji na ljestvici.

U zanimljivom dvoboju Koprivničanci su prvi stigli do prednosti, ali u zadnjih 20 minuta Zekićevi igrači ipak postižu dva pogotka, rade preokret i dolaze do vrijedna tri boda na neugodnom gostovanju.

Počelo je s dosta nadmudrivanja s obje strane i bez nekih velikih prilika i prijetnji sve do 27. minute. Tada centimetri dijele domaćina od vodstva, Burić je sjajno opalio iz slobodnog udarca s više od 20 metara, ali okvir gola spasio je Mikulića.

Bila je to praktički jedina prilika u prvom poluvremenu koje nije donijelo posebno kvalitetan nogomet, ali zato je nastavak bio bolji i obje momčadi pružile su više.

Domaćin je ponovno prijetio u 53. minuti preko Hebera koji se našao u sjajnoj poziciji, bio je na nekoliko metara od Mikulića, no udarac je bio loš.

13 minuta kasnije ipak prvi pogodak. Obrana Osječana dobro je zatvorila pokušaj Hebera, no lopta se vratila do Brazilca koji je daje za Melnjaka, a on zabija za vodstvo.

Tu su Osječani zaigrali bolje i u 71. minuti došli do poravnanja. Pušić je glavom spustio loptu za Lesjaka nakon ubačaja iz prekida, a ovaj posve usamljen lakoćom zabija za 1:1.

Domaćin je polako počeo padati i u 84. minuti Osječani dolaze do prekreta. Izgubili su Koprivničanci loptu u neugodnoj poziciji, Grgić je proigrao Ejupija koji rutinski zabija za 2:1.

Ostalo je 2:1, Osječani dolaze do tri vrlo važna boda u borbi za treću poziciju.