Real Madrid
Real Madrid 2:1 Real Betis
Real Betis

Petar Jenjić • nedjelja, 12.03.2017.

U susretu 27. kola španjolske Primere nogometaši Real Madrida slavili su na domaćem terenu protiv Betisa s 2:1. Pogodak vrijedan tri boda i povratka na prvo mjesto postigao je Sergio Ramos devet minuta prije kraja utakmice...

Nakon kiksa Barcelone protiv Deportiva, znali su iz Real Madrida da je vrlo važna utakmica pred njima. Na Santiago Bernabeu je došao Real Betis, držao se jako dobro, imao i vodstvo, ali se kod Madriđana ponovno u završnici ukazao Sergio Ramos i donio pobjedu domaćinima koji su slavili s 2:1. S nova se tri boda Real vratio na prvo mjesto s dva boda više od Barcelone i jednom utakmicom manje.

U devetoj je minuti Real došao do prve prilike, James Rodriguez je uposlio Ronalda čiji udarac završava ravno u rukama Adana. Domaćin je očekivano dominirao terenom i diktirao tempo, međutim na polovici igre u prvom dijelu Keylor Navas je katastrofalno pogriješio. Sanabria je šutirao nisko u suprotni kut, no vratar Reala je slabo reagirao i ispustio loptu preko crte.

Madriđani su se uspjeli smiriti i četiri minute prije odlaska na odmor doći do izjednačenja. Marcelo je ubacio s lijevog krila na peterac gdje se neometan našao Cristiano Ronaldo i glavom pospremio loptu u mrežu.

Unatoč primljenom pogotku, gosti nisu posustajali i igrali su dobro, ali u konačnici nisu izdržali. U 73. minuti, Luka Modrić je lijepim dodavanjem uposlio Ronalda koji postiže pogodak, ali sudac dosuđuje vrlo sumnjivo zaleđe. Susret je odlučen u narednim minutama u kojem se dosta toga događalo.

Betis je ostao s igračem manje u 78. minuti, Lucas Vazquez je trčao u kontru, imao i slobodnog Ronalda na drugoj strani, ali ga je zaustavio Cristiano Piccini i dobio drugi žuti karton. Tri minute kasnije Real je došao do pobjedničkog pogotka, Toni Kroos je ubacio iz kornera, na peterac je dotrčao Sergio Ramos i pospremio loptu u mrežu.

U samoj su završnici susreta gosti mogli do izjednačenja, sjajno je ubacio Durmisi, glavom je pucao Alegria, ali se tragičar Navas pretvorio u junaka i sjajno obranio. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za kraljevski klub, dok je Mateo Kovačić utakmicu odgledao s klupe.

U nešto ranije odigranom susretu nogometaši Villarreala slavili su na gostovanju kod Celte Vigo. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Roberto Soldado u 45. minuti.

• Obrisan korisnik13.03.2017. u 08:43
    Velike 2 greske Navasa , prvo je trebao direktan crveni da dobije , pa onda pogodak. Sudija opet najlosiji na utakmici . Ronaldov gol je 95 % ok , nije bio u ofsajdu , najgore je od svega blijeda partija !!!