Lorient
Lorient 1:2 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Luka Medić • nedjelja, 12.03.2017.

U 29. kolu Ligue 1 PSG je na gostovanju slavio protiv posljednje momčadi lige Lorienta. Parižani nisu odigrali dobru utakmicu, ali su na kraju ipak stigli do tri boda pa i dalje imaju samo tri boda manje od lidera Monaca...

Nakon teškog poraza 6:1 u osmini finala Lige prvaka od Barcelone i oproštaja od tog natjecanja, nogometaši PSG-a mogu se posvetiti isključivo obrani naslova prvaka Francuske. Nova utakmica odvela je momčad iz glavnog grada na sam zapad zemlje, u Bretanju, gdje su gostovali kod posljednje momčadi lige, Lorienta. Na kraju su Parižani slavili s 2:1, iako je nastup aktualnih prvaka bio daleko od idealnog.

PSG je poveo u 27. minuti, poslije prve prave prilike na utakmici. Nakon dobre akcije Cavani je izašao sam pred vratara domaćih Lecomtea, ali vratar Lorienta odlično brani pokušaj Urugvajca i PSG je dobio korner. Upravo iz tog kornera gosti su poveli autogolom Jeannota. Cavani je sjajno reagirao na loptu poslanu na prvu stativu i uputio udarac petom. Iako taj pokušaj nije izgledao kao opasan, završio je u mreži pored Mvuembe i Lecomtea koji su katastrofalno reagirali. Naknadno je gol pripisan domaćem napadaču Jeannotu koji je igrao loptom poslije Cavanija.

Lorient je tijekom cijelog susreta pokušavao stvarati prilike i nadigravati se s aktualnim prvakom, a jednu odličnu domaćini su propustili odmah nakon primljenog pogotka. Marveaux je primio loptu u kaznenom prostoru gostiju, lijepo se okrenuo i oslobodio svog čuvara, ali njegov udarac bio je točno po sredini i preslab, Trapp je to obranio bez problema.

U ranoj fazi drugog poluvremena, u 52. minuti PSG je postigao i drugi pogodak, a strijelac je bio Nkunku. Uposlio ga je Cavani, a Nkunku je pucao s 20-ak metara, iznenadio je Lecomtea koji ponovno mora po loptu u mrežu.

Nakon drugog primljenog pogotka domaćini se bude i pokušavaju doći barem do počasnog pogotka. U tome su uspjeli dvadesetak minuta prije kraja, Marveaux je izveo korner, najviše skače Ciani i kapetan domaćih uspijeva smanjiti rezultat na 2:1.

Do kraja susreta nije bilo većih prilika, PSG nije dozvolio još jedan raspad sistema te je došao do vrijedna tri boda u borbi za naslov prvaka. Lorient je izgubio posljednjih pet susreta, a 17. Dijon devet kola prije kraja bježi šest bodova.