Luka Medić • ponedjeljak, 13.03.2017.

Odigrane su posljednje dvije utakmice 24. kola Bundeslige, a u oba susreta pobjede su upisali domaći sastavi. Schalke je na svom stadionu slavio protiv Augsburga s uvjerljivih 3:0, dok je HSV bio bolji od Borussije iz Mönchengladbacha s 2:1...

Schalke je prekinuo negativan niz od tri utakmice bez pobjede u Bundesligi i šest u svim natjecanjima. Na domaćem terenu slavili su protiv Augsburga i tako na kratko pobjegli iz donjeg dijela tablice. Domaći sastav je sva tri pogotka postigao u prvom dijelu, a tko zna kako bi utakmica završila da su gosti realizirali kazneni udarac iz 32. minute, kojim su mogli smanjiti rezultat na 2:1.

Već u četvrtoj minuti susreta poveo je Schalke, nakon kornera u gostujućem kaznenom prostoru nastala je gužva, nitko od domaćih i gostujućih igrača nije uspio doći do nje, a završila je na drugoj stativi gdje ju je dočekao nepokriveni Burgstaller koji je mirno pospremio u mrežu.

Nakon malo manje od pola sata igre nova promjena na semaforu. Kamerunac Choupo-Moting je lijepo prošao po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i vratio u peterac, gdje je ponovno sam Burgstaller te bez problema i drugi put na utakmici matira Hitza.

U narednih pet minuta vidjeli smo neiskorišten kazneni udarac gostiju, kao i novi pogodak domaćih. Bentaleb je ružno startao na Bobadillu, a sudac Kapka pokazao je na bijelu točku. Izvođač najstrože kazne bio je Verhaegh, no vratar domaćih Fahrmann je pročitao njegovu namjeru, pogodio je stranu i obranio kazneni udarac. Dvije minute kasnije Schalke postiže i treći pogodak na utakmici, a strijelac je na asistenciju Kolašinca bio Caligiuri.

U drugom dijelu nije bilo pogodaka, novom pogotku bio je bliži Schalke, no domaći nogometaši nisu bili precizni u završnici akcije. S nova tri boda Schalke je trenutno pobjegao iz donjeg dijela tablice, sada ima 30 bodova i 11. je momčad lige. Augsburg je pao za jedno mjesto i sada je na 13. mjestu s osvojenih 28 bodova.

U drugoj utakmici, protivnik Schalkea u osmini finala Europske lige, Borussia Mönchengladbach, doživjela je poraz na gostovanju kod HSV-a. Velikan iz Hamburga nalazi se u teškoj poziciji, trenutno je na 16. mjestu, onom koje osigurava dvije dodatne utakmice za opstanak u Bundesligi.

Poveli su gosti u 23. minuti, iz prekida, slobodni udarac izveo je Wendt, a Christensen je nadskočio svog čuvara Junga i lijepo pogodio suprotnu stranu za vodstvo gostiju 1:0. Nekoliko minuta kasnije gosti su imali odličnu priliku za povećanje prednosti, ali pokušaj Drmića obranio je Adler.

U 36. minuti domaćini izjednačavaju, nakon duge akcije loptu je s desne strane ubacio Diekmeier, a u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao Kostić, nadskočio je svog čuvara i postigao pogodak za izjednačenje.

Za potpuni preokret na utakmici zaslužan je Wood koji je desetak minuta prije kraja bio najspretniji u kaznenom prostoru gostiju, uspio je primiriti jednu loptu koja se do njega odbila nakon pokušaja udarca i s nekih pet šest metara zakucao loptu u mrežu pored nemoćnog Sommera za vrijedna tri boda. HSV je ovom pobjedom ostao na 16. mjestu, ali sada ima 26 bodova, kao i Werder koji drži 15. mjesto. Unatoč porazu, Borussia iz Mönchengladbacha ostala je na devetom mjestu, sa samo tri boda manja od Eintrachta iz Frankfurta, koji je šesti i koji drži posljednje mjesto koje vodi u Europu naredne sezone.