Bundesliga, 25. kolo, 17.03.2017, 20:30 h
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund 1:0 Ingolstadt

Dario Dodić • petak, 17.03.2017.

Nogometaši Borussije Dortmund i Ingolstadta otvorili su 25. kolo Bundeslige dvobojem u Signal Iduna Parku. Slavio je domaćin s minimalnih 1:0, zahvaljujući pogotku Pierre-Emericka Aubameyanga...

Borussia Dortmund vjerojatno je očekivala lakši posao na domaćem travnjaku protiv pretposljednje momčadi Bundeslige, Ingolstadta, na otvaranju 25. prvenstvenog kola. Nije dobro izgledala domaća momčad, ali je uspjela uzeti sva tri boda, zahvaljujući pogotku Pierre-Emericka Aubameyanga iz 14. minute.

Nije Ingolstadt bio bez šansi u Dortmundu, igrali su poprilično otvoreno, ali nedostajala je kvalitetna završnica. Posebno je to vidljivo bilo u dvije zaista izgledne prilike u samoj završnici susreta kada su gosti mogli doći do boda i iznenađenja.

Nije to bila najljepša utakmica Borussije, ali već su u 14. minuti, iz prve prave prilike, došli do vodstva. Po lijevoj je strani prošao Schmelzer, poslao nisku loptu na prvu vratnicu, Aubameyang iz teške pozicije s nekih osam metara zabija za vodstvo domaćina.

Bio je to Aubameyangov 23. gol u sezoni, jednako toliko golova postigla je kompletna momčad Ingolstadta ove sezone.

Mogao je nakon pet minuta do izjednačenja Ingolstadt, nakon kornera Suttnera Morales glavom neometan puca, brani Bürki. Mogla je Borussia u dva navrata do povećanja vodstva u prvom dijelu, no neprecizni su bili Guerreiro i Durm.

Bolje je zaigrao Ingolstadt u nastavku, već su nakon manje od minute mogli i morali doći do pogotka. Ginter je prilikom ispucavanja pogodio Sokratisa, lopta se odbila na noge Leckieju, koji puca visoko preko gola. Žalit će Ingolstadt za 52. minutom kada je Bürki oštro startao na Lezcana, činilo se kao prekršaj za najstrožu kaznu, ali sudac se nije oglasio.

Borussia se fokusirala na obranu, tek su jednu pravu priliku imali u drugom poluvremenu, bio je to dalekometni pokušaj Durma, koji je bez većih problema obranio Hansen.

S druge strane dvaput su do izjednačenja mogli doći gosti, Matip je nakon duplog pasa ostao sam u kaznenom prostoru Borussije, ali neometan puca daleko od gola. U posljednjim sekundama Leckie je mogao ispraviti pogrešku s početka drugog poluvremena, ali šalje loptu preko gola, Borussia je preživjela i uzela sva tri boda.