Middlesbrough
Middlesbrough 1:3 Manchester United
Manchester United

Dario Dodić • nedjelja, 19.03.2017.

Nogometaši Manchester Uniteda dopadljivom su predstavom u gostima kod Middlesbrougha došli do sva tri boda i preuzeli peto mjesto na ljestvici Premiershipa...

Iako se Jose Mourinho u najavi utakmice s Middlesbroughom žalio na maćehinski nastup Premier lige prema engleskim klubovima koji igraju u europskim natjecanjima i najavljivao pobjedu Middlesbrougha, do sva tri boda došao je Manchester United, posve zasluženo.

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj prilika nije nedostajalo s obje strane. U konačnici je United, unatoč umoru nakon Europske lige u četvrtak, slavio s 3:1 i s nova tri boda došao do pete pozicije preskočivši Arsenal. Bila je to ujedno prva utakmica Middlesbrougha nakon što je otkaz dobio trener Karanka, a klupu preuzeo asistent Agnew.

Nije loše izgledao Middlesbrough, pogotovo uzmemo li u obzir da je napadački uvjerljivo najslabija momčad lige, danas je Middlesbrough mogao uzeti i bod, nastave li ovako morali bi se moći spasiti ispadanja.

Najviše su sporoj obrani Boroa problema radili brzonogi Lingard i Rashford, a potonji je i zakuhao prvu priliku za United. U sedmoj je minuti preletio svog čuvara, izašao pred Valdesa i dobro pucao, ali danas je fantastičan, barem do sudačke nadoknade, bio bivši vratar Barcelone.

Uzvratio je domaćin nekoliko minuta kasnije, odlično je pucao Gaston Ramirez s 15 metara, još bolje brani De Gea. Fenomenalnim se obranama Valdes istaknuo i točno na polovici prvog dijela, nakon ubačaja Mate s lijeve strane sjajno brani pokušaj Rashforda s tri metra, lopta se odbija do Valencije, koji iz teškog kuta dobro puca, ali ponovno je na mjestu vratar Boroa.

Bolja igra Uniteda došla je na naplatu u 30. minuti, sjajno je s lijeve strane ubacio Ashley Young, pogađa Fellainija na drugoj vratnici, Belgijac glavom zabija za 1:0 Uniteda. Bio je to prvi prvenstveni pogodak Fellainija ove sezone, točnije prvi nakon 30 Premiership utakmica posta.

Na odmor se otišlo s minimalnom prednošću gostiju, koju su u 62. minuti povećali na 2:0. Brzu je kontru povukao Lingard, imao je rješenje i na lijevoj i na desnoj strani, mladi se Lingard odlučio na udarac s 20 metara i pogodio, šalje projektil u gornji desni kut nemoćnog Valdesa.

Agnew radi preraspodjelu na terenu i pojačava ofenzivu, pritisak Middlesbrougha urodio je plodom u 77. minuti, nakon slabog čišćenja Smallinga lopta dolazi do Gestedea, s nekoliko metara zabija kroz noge De Gei, nakon 509 minuta posta Boro dolazi do gola u Premiershipu.

Mourinho je prije pogotka Gestedea odlučio zatvoriti utakmicu, izvadio je Matu i ubacio Roja, opasno je u završnici živio United, prepustili su Crveni vragovi posjed domaćoj momčadi, koja ipak nije uspjela doći do izjednačenja. U završnici susreta, točnije u trećoj minuti sudačke nadoknade, United potvrđuje pobjedu, uporni Valencia koristi kiks Valdesa, koji se prilikom ispucavanja poskliznuo, uzima mu loptu i u svom 200. nastupu u Premiershipu zabija u praznu mrežu za konačnih 3:1 Uniteda.

Pobjedom je United postao prva momčad koja je u Premiershipu uspjela doći do 600 pobjeda.

• qvestor20.03.2017. u 09:39
    Man utd je zadnjih 20 minuta odigrao kukavički Maurinho je ubacio sve braniče koje je imao i samo igrao na kontru to nije igra kakvu navijači žele i još protiv pretposljednjeg kluba na tablici