Atlético Madrid 3:1 Sevilla
Sevilla

Dario Dodić • nedjelja, 19.03.2017.

Nogometaši Atletico Madrida bez ikakvih su problema svladali Sevillu na Vicente Calderonu u 28. kolu Primere i približili joj se na samo dva boda zaostatka...

Na krilima raspoloženog Antoinea Griezmanna Atletico Madrid lagano je svladao momčad Seville u derbiju 28. kola Primere, koji to po prikazanoj igri baš i nije bio. Atletico je dominantno ušao u susret i s 3:1 došao do pobjede, treće uzastopne u prvenstvu, pobjede kojom je učvrstio četvrtu poziciju i došao na samo dva boda od trećeplasirane Seville.

No, nije počelo bajno za domaće, loše vijesti za Diega Simeonea, ali i hrvatsku nogometnu reprezentaciju pred dvoboj s Ukrajinom, stigle su već u drugoj minuti. Nakon sudara s Escuderom Vrsaljko se uhvatio za koljeno i pokazao da ne može nastaviti igru. Čekaju se dodatne informacije hoće li Vrsaljko moći nastupiti za Hrvatsku, Atletico će uskoro obznaniti preciznije vijesti, čim liječnici pregledaju ozlijeđeno koljeno.

U igru je umjesto Vrsaljka ušao Juanfran i poprilično dobro odradio susret do kraja, kao i ostatak domaćih igrača odigrao je gotovo besprijekorno.

Mogli su domaći već u 13. minuti doći do pogotka. Kevin Gameiro odlično je pucao, loptu dira Sergio Rico, a zatim odsjeda na gredi. Opsada Sevillinog gola trajala je do 37. minute kada je Atletico napokon i poveo. Slobodnjak je s nekih 25 metara s lijeve strane izveo Griezmann, pogađa usamljenog Godina, koji u svom stilu, glavom, zabija za vodstvo domaće momčadi. Bila je to 11. asistencija Griezmanna ove sezone.

Već na samom početku drugog poluvremena moglo je biti 2:0 za Atlete, Gameiro je lijepo proigrao Griezmanna, no Francuz iz dobre situacije puca kraj gola. Iskupio se za promašaj već u 61. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca s gotovo 25 metara. Točku na i sjajne partije Atletica stavio je Koke pogodivši za 3:0 u 77. minuti.

Imao je Atletico još prilika za pogodak, promašajem se istaknuo povratnik u momčad nakon ozljede glave, Fernando Torres, izašao je sam pred Rica u 85. minuti, umjesto sigurne realizacije odlučio se za lob, koji vratar Seville čita. Uslijedila je kontra iz koje Sevilla zabija počasni pogodak, Correa trese mrežu za konačnih 3:1.