Premier liga, 29. kolo, 19.03.2017, 17:30 h
Manchester City
Manchester City 1:1 Liverpool
Liverpool

Petar Jenjić • nedjelja, 19.03.2017.

U posljednjem susretu 29. kola engleske Premier lige odigranom na Etihadu, nogometaši Manchester Cityja i Liverpoola podijelili su po bod odigravši 1:1. Susret su obilježile brojne prigode, s jedne i s druge strane, kao i nevjerojatni promašaji...

Težak je radni dan iza režisera prijenosa utakmice između Manchester Cityja i Liverpoola, kada uzmemo u obzir sve što se događalo na današnjoj utakmici. Festival velikog broja prigoda, šansi i nevjerojatnih promašaja završio je podjelom bodova, rezultatom 1:1, ishodom s kojim bi se obje momčadi mogle u konačnici pomiriti.

Puno su lakše domaćini dolazili do posljednjih 30 metara Liverpoolovog gola koji nije dobro stajao u uvodnim minutama. U 12. minuti je David Silva proslijedio loptu za Kevina De Bruynea koji iskosa puca u bliži kut, ali Simon Mignolet brani njegov pokušaj. Osam minuta kasnije pokušao je i Silva iz poluvoleja, ali su ga centimetri dijelili od pogotka.

Vrlo sumnjiva situacija se odvila u Cityjevom kaznenom prostoru u 25. minuti. Sadio Mane je pretrčao Otamendija i netom prije udarca prema golu je zapeo od nogu domaćeg stopera koji se našao iza njega. Međutim, sudac se nije oglasio jer se činilo kao da nije bilo namjere. Nismo gledali pretjerano sadržajnih prvih pola sata kada smo prilike mogli vidjeti na kapaljku. U 34. minuti je pokušao Coutinho s ruba kaznenog prostora, ali je pucao iznad gola domaćina.

Nakon što je Sterling promašio gotovo nepromašivo nekoliko minuta kasnije, Liverpool je imao dvije odlične prilike. Prvo je pucao Firmino, minutu kasnije i Lallana sjajno iz poluvoleja, ali je vratar Cityja u obje situacije odlično reagirao.

Početkom nastavka Redsi su poveli, Clichy je srušio Firmina u kaznenom prostoru, a Michael Oliver dosudio najstrožu kaznu. U svom jubilarnom 450. nastupu ligi je siguran izvođač bio James Milner koji je ostavio Caballera bez šanse. Nakon pogotka je gostima poraslo samopouzdanje i izgledali su bolje na terenu. Veliku je priliku propustio Firmino u 61. minuti kada je sam istrčao pred Caballera, ali je vratar domaćina obranio njegov pokušaj.

City je očajnički tražio izjednačenje i u konačnici ga dobio u 69. minuti. Kevin De Bruyne je ubacio oštru prizemnu loptu u kazneni prostor gdje se našao Sergio Aguero i skrenuo loptu u mrežu. Argentinac je tako postigao pogodak u svakoj od posljednjih pet utakmica protiv Liverpoola na Etihadu.

Sjajno se igralo u nastavku susreta, šest minuta kasnije De Bruyne je sedmi put ove sezone pogodio stativu. Veliku je priliku na drugoj strani propustio Lallana. Emre Can i Firmino sjajno su izmijenjivali dodavanja, potonji je sjajno uposlio engleskog igrača koji je bio sam na pet metara, ali je ovaj promašio loptu. Iako su obje momčadi do kraja utakmice mogle postići barem po pogodak, rezultat se nije promijenio.

• qvestor20.03.2017. u 09:44
    po meni Liverpool je bio bolji ali nije zabio nevjerojatan promašaj i lopte i gola Lallane očito Pep još uvijek nije sve posložio i teško će itko sa ovakvom igrom stići Chelsea