Hertha Berlin
Hertha Berlin 1:3 Hoffenheim
Hoffenheim

Dario Dodić • petak, 31.03.2017.

Nogometaši Hoffenheima na neugodnom su gostovanju kod Herthe u Berlinu upisali tri boda na otvaranju 26. kola Bundeslige. Sjajan je bio Andrej Kramarić koji je u pobjedu 3:1 ugradio dva gola. Pobjedom je Hoffenheim, barem privremeno, zasjeo na treće mjesto Bundeslige...

Jednu od boljih partija u dresu Hoffenheima večeras je odigrao Andrej Kramarić. U važnoj utakmici na otvaranju 26. prvenstvenog kola hrvatski je reprezentativni napadač bio najraspoloženiji kod gostiju, u pobjedu 3:1 ugradio je dva pogotka.

Hertha je najbolji domaćin Bundeslige, u 12 domaćih utakmica do večeras primili su tek šest golova, nakon ogleda s Hoffenheimom poprilično su pokvarili statistiku, primili su još tri gola i upisali tek drugi poraz na svom Olimpijskom stadionu.

A nije tako izgledalo u prvom poluvremenu. Naprotiv, povela je domaća momčad nakon nešto više od pola sata igre, prvi gol u dresu Herthe postigao je Peter Pekarik. Hertha je loptu uzela na sredini terena nakon krivog dodavanja Kramarića. Doduše, nakon toga je akcija trajala još neko vrijeme prije nego je Pekarik matirao Baumanna.

Brzo se za pogrešku iskupio Kramarić, Mittelstadt je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, siguran je s bijele točke bio hrvatski reprezentativac, igrala se 39. minuta.

Mittelstadt se u drugom poluvremenu prometnuo u tragičara domaće momčadi nakon što je zbog starta na Amiriju u 58. minuti zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. Iako je i prije isključenja Herthinog igrača Hoffenheim bio nešto bolji, nakon što su ostali s igračem više u polju gosti su posve zagospodarili terenom.

Pamtit će se dva sjajna poteza Kramarića iz 66. minute, prvo je na povratnu loptu s 20-ak metara zatresao gredu, lopta mu se po zraku odbila natrag na nogu, ponovno Hrvat puca iz voleja, ovog puta zaustavlja ga vratnica. Nekoliko minuta kasnije prijeti i Demirbay, ali i njegov pokušaj zaustavlja okvir Herthinog gola.

Nije uspjelo Kramariću i Demirbayu, ali je zato pošlo za nogom Niklasu Süleu desetak minuta kasnije, opalio je s 25 metara i od grede zabio za 2:1 Hoffenheima.

Točku na i sjajne partije stavio je Kramarić u 86. minuti, nakon sjajnog prodora Wagnera po lijevoj strani. Hoffenheimov napadač nesebično je poslužio Hrvata koji lagano poentira u praznu mrežu.

Ukupno je deset puta Kramarić pucao na Hoffenheimov gol čime je postavio rekord kluba, niti jedan igrač Hoffenheima u Bundesligi nije toliko puta pucao na protivnički gol. Uz ovacije je napustio travnjak u 88. minuti.