Dario Dodić • subota, 01.04.2017.

Standardni subotnji termin Bundeslige donio je pregršt golova, Bayern i Leipzig lagano su upisali tri boda, ruhrski derbi između Schalkea i Borussije Dortmund još je jednom završio bez pobjednika...

Nogometaši Bayerna bez ikakvih su poteškoća došli do sva tri boda protiv Augsburga u bavarskom derbiju, koji to nije bio. Domaći su od prve do posljednje minute razbijali goste i na kraju slavili sa 6:0 za petu uzastopnu pobjedu u Bundesligi i vjerojatnu potvrdu naslova prvaka.

Kao i obično raspoložen je bio Robert Lewandowski, triput je tresao mrežu Augsburga, dvaput i asistirao. Poveli su Bavarci u 17. minuti, Thiago Alcantara lijepo je uposlio Lewandowskog koji bježi svom braniču i zabija za 1:0. Nakon nešto više od pola sata Bayeren je imao 2:0, Lewandowski je bio u ulozi asistenta, gol je zabio Thomas Müller.

U drugom je dijelu bayern nastavio u istom tonu, Ribery sjajno proigrava Lewandowskog za 3:0 u 55. minuti, sedam minuta kasnije Poljak se odužuje Thiagu za asistenciju, bila je to lijepa akcija domaćih nogometaša. Na 5:0 povisio je Lewandowski svojim trećim golom, minutu kasnije Müller zabija svoj drugi gol za konačnih 6:0. Prvi put u povijesti kluba Augsburg je u jednoj bundesligaškoj utakmici primio šest golova.

Ni nogometaši RB Leipziga nisu se previše oznojili kako bi došli do pobjede na svojoj Red Bull Areni, s visokih su 4:0 svladali Darmstadt.

Poveli su domaćini već u 12. minuti, strijelac je bio Keita. Dugo su čekali na drugi pogodak navijači Leipziga, dočekali su ga u 67. minuti kada je Forsberg uz puno sreće iz daljine zabio za 2:0.

Na 3:0 povisio je Orban glavom u 79. minuti, konačnih 4:0 postavio je Keita svojim drugim golom. Posao je domaćima olakšao Sirigu zasluživši isključenje u 72. minuti.

Ruhrski derbi Schalkea i Borussije Dortmund po drugi je put ove sezone završio podjelom bodova. Obje su momčadi mogle doći do pobjede, no na kraju se 1:1 čini najpoštenijim rezultatom.

Obje su momčadi dvaput opasno prijetile u prvom poluvremenu, ali mreže su mirovale. U drugom su dijelu i Schalke i Borussia zaigrali otvorenije, što je urodilo golom na samom početku drugih 45 minuta.

Schalke je imao sjajnu priliku za vodstvo, Burgstaller je samo morao propustiti loptu svom suigraču u naletu, koji bi vrlo vjerojatno poentirao, ali napadač domaćih odlučio se loptu zadržati, s igračem na leđima pucao je traljavo i loptu poklonio Borussiji. Gosti su razvili brzu kontru, trojac Dembele-Kagawa-Aubameyang prevario je domaću obranu, Dembele lijepo u prostor gura za Kagawu, Japanac izlazi sam pred Fahrmanna i nesebično dodaje Aubameyangu, koji lagano zabija u praznu mrežu.

Uslijedile su silne prilike za pogodak s obje strane. Höwedes je sjajno tukao glavom nekoliko minuta kasnije, ali nije se dao smesti Bürki, minutu kasnije uzvratio je već spomenuti Borussijin trojac. Ovog puta prvi pas je stigao od Kagawe, Aubameyang je bio u ulozi nesebičnog asistenta za Dembelea, no presjekla je dodavanje obrana Schalkea.

Schalke je 15-ak minuta prije kraja stigao do izjednačenja. U gužvi u šesnaestercu Borussije sjajno se snalazi Goretzka, petom proigrava mladog Thila Kehrera, koji u pravom trenutku postiže svoj prvi gol u dresu Schalkea. Tražili su u sudačkoj nadoknadi domaći nogometaši jedanaesterac nakon što je Bartra igrao rukom u svom kaznenom prostoru, no sudac Zwayer nije se oglasio.