Mihaela Bradovski • subota, 01.04.2017.

Madridski Atletico zaključio je subotnji program u Primeri gostujućom pobjedom kod Malage, a u ranijem terminu Athletic Bilbao slavio je kod Osasune dok su Real Sociedad i Leganes remizirali...

Atletico je stigao do četvrte uzastopne pobjede čime je barem privremeno zasjeo na treću poziciju na ljestvici. U gostima kod Malage slavio je s 2:0 i tako samo produbio krizu u kojoj se domaćin nalazi.

U puno boljem raspoloženju gosti su ušli u ovaj dvoboj, a u kakvoj formi se Malaga nalazi, dovoljno govori podatak da je od studenog prošle godine upisala samo jednu jedinu pobjedu i to protiv Las Palmasa u veljači.

U početku susreta domaćin se bolje snalazio, izgledao je izglednije za prvi pogodak na susretu, ali Atletico je po tko zna koji put unatoč takvom stanju na travnjaku stigao do vodstva. U 26. minuti Koke je pogodio mrežu domaćina nakon što Fernando Torres nije najbolje primio loptu u kaznenom prostoru, ali veznjak Atletica utrčao je u prostor i zabio za vodstvo.

U završnici prvog dijela prilika i za domaćina, Keko je sve odlično napravio, dobro gađao, ali Oblak je još jednom potvrdio visoku klasu.

U drugom dijelu Atletico je mirno čuvao prednost, sve do 74. minute kada ju je udvostručio. Prvo je Griezmann propustio dobru priliku, ali odmah nakon toga Filipe Luis nakon lijepe asistencije prebacuje Kamenog i postavlja konačnih 2:0.

Do kraja susreta domaćin je u nekoliko navrata opasno prijetio Oblaku, ali vratar gostiju bio je koncentriran i zadržao je stečenu prednost.

U ranije odigranom susret Athletic Bilbao u gostima je svladao s 2:1 već otpisanu Osasunu. Domaćin je tako ostao na samo 11 bodova i na dnu ljestvice dok Athletic nastavlja bitku za Europu.

Aritz Aduriz i Inaki Williams već u prvom poluvremenu doveli su Athletic do ugodne prednosti, a konačnih 2:1 postavio je Sergio Leon 15 minuta prije kraja.

Real Sociedad neočekivano je ispustio dva boda na svom terenu protiv Leganesa. Gostima je svaki bod bitan u borbi za opstanak, ali isto tako i domaćinu u borbi za Europu te su očekivali puni plijen.

Međutim oni su bili ti koji su hvatali zaostatak, Leganes je vodio od 29. minute golom Szymanowskog da bi bod Real Sociedadu donio Juanmi pogotkom u 53. minuti.