Petar Jenjić • nedjelja, 02.04.2017.

Odigrane su još dvije utakmice 30. kola engleske Premier lige iz kojih vrijedi izdvojiti derbi na Emiratesu između Arsenala i Manchester Cityja koji su u sjajnoj utakmici podijelili bodove...

Swansea - Middlesbrough 0:0

U dvoboju dviju momčadi iz donjeg doma Premiershipa, Swansea i Middlesbrough su odigrali bez pogodaka i podijelile po bod, jedini ishod koji nijednoj momčadi ne pomaže, posebno Borou koji je trenutno na pretposljednjem mjestu i svaka im je pobjeda od velikog značaja.

Od samog se početka moglo vidjeti da nijednoj momčadi ne odgovara remi. Ušle su vrlo agresivno i napadački, a prvi je pokušaj imao domaćin u devetoj minuti kada je pokušao Ayew, ali je Valdes obranio njegov pokušaj. Dobar je napadački period imao Middlesbrough koji je visoko pritisnuo Swansea i čvrsto držao pritisak nekoliko minuta. Ipak, do ozbiljnije prilike nisu uspjeli doći.

Na polovici igre u prvom poluvremenu dobar je pokušaj kod domaćina imao Sigurdsson, ali je njegov udarac obranio raspoloženi gostujući vratar. Deset minuta kasnije je pokušaj Tom Carroll, primio je loptu na dvadesetak metara i snažno pucao, no pogodio je vanjski do mreže.

Obje su momčadi u drugom poluvremenu imale po nekoliko prigoda za postizanje pogotka, ali do vrlo značajna tri boda nisu uspjeli doći.

Arsenal - Manchester City 2:2

Dvostruki londonski program za Manchester City je započeo na Emiratesu gdje su, nakon kiksa Chelseaja protiv Crystal Palacea, tražili tri boda nakon kojih bi išli na noge trenutno vodećoj momčadi lige i zaprijetili naslovu prvaka. Ipak, dok pobjede nisu došli, u utakmici odličnih napada i slabih obrambenih reakcija remizirali su s Arsenalom 2:2 čime su nastavili niz vrlo učinkovitih dvoboja s ovom momčadi.

Sjajno su obje momčadi otvorile utakmicu, maksimalno angažirano s obje strane. U petoj se minuti Welbeck uspio izboriti za poziciju u Cityjevom kaznenom prostoru ispred Otamendija, ali je snažno opalio tek pored gola. Niti 60 sekundi kasnije De Bruyne je odlično uposlio Leroyja Sanea koji je zaobišao Ospinu i poentirao u praznu mrežu.

Velikim je pritiskom na obranu Topnika City pokušao dodatno slomiti otpor svojih protivnika. De Bruyne je opalio s dvadesetak metara, no pogodio je vratnicu. Loptu je nakon odbijanca dobio David Silva koji je pokušao matirati vratara domaćina, ali je Ospina obranio njegov pokušaj.

Nije ozbiljnije zaprijetio Manchester do završnih minuta prvog poluvremena što je odlično iskoristio domaćin. Katastrofalna reakcija gostujuće obrane ostavila je čak trojicu Arsenalovih igrača neometane u kaznenom prostoru, do lopte je došao Theo Walcott i pospremio loptu u mrežu. Nisu se niti proveselili domaćini, a već su ponovno bili u zaostatku. Nova konfuzna reakcija domaće obrane ostavila je Sergija Aguera gotovo samog u kaznenom prostoru. Argentinac je stigao primiriti lopti i poslati je iza leđa Ospine.

U 52. minuti City je mogao do trećeg pogotka, Navas je ubacio s desne strane na glavu Aguera koji s pet metara gotovo neometan puca pored gola. Niti 60 sekundi kasnije Arsenal je po drugi puta na utakmici izjednačio. Özil je odlično centrirao iz kornera, visoko je skočio Mustafi i glavom poentirao za 2:2. Bila je to Özilova 50. asistencija u dresu Arsenala.

Na novu su priliku Građani čekali do 67., ponovno su u istim ulogama bili Navas i Aguero čiji je udarac sjajno obranio domaći vratar. Do kraja se susreta igralo jako otvoreno, obje su momčadi tražile treći, pobjednički pogodak, ali do njega nisu uspjeli doći.