Branimir Korać • nedjelja, 02.04.2017.

Nakon što je Real Madrid upisao pobjedu protiv Alavesa, Barcelona nije imala pravo na kiks kod davljenika Granade. U konačnici je slavila s 4:1 iako je nastupila bez Lionela Messija i Gerarda Piquea...

Izostanak Lionela Messija Barcelona je preživjela i očekivano slavila u gostima kod skromne Granade. Domaćin joj je pomogao na putu do pobjede, završnicu je odigrao s igračem manje, a Francuz Saunier skrenuo je udarac Ivana Rakitića u mrežu i tako potvrdio tri boda za goste.

Granadi je ovo četvrti uzastopni poraz te za 17-oplasiranim Leganesom zaostaje velikih osam bodova.

Vrlo rano Luis Enrique bio je prisiljen povući izmjenu. Već u 17. minuti Rafinha je zbog ozljede napustio travnjak, a zamijenio ga je Paco Alcacer.

Sedam minuta kasnije Luis Suarez dolazi vrlo blizu pogotku, no njegov pokušaj zaustavila je greda. Sjajno je branio i Ochoa koji je nizao jednu za drugom veliku obranu, ali u 44. minuti niti on nije spasio Granadu. Jordi Alba sjajno je proigrao Suareza koji dolazi sam pred meksičkog vratara i lijepo ga prebacuje za vodstvo.

Gosti su bili puno bolji, ali Granada je unatoč tome došla do poravnanja. Sjajan prodor Sauniera i zatim još bolje dodavanje za Bogu koji se sjurio prema ter Stegenu i pogodio za 1:1 u 50. minuti.

15 minuta izdržala je Granada, a onda je Barcelona vratila prednost na svoju stranu. Suarez je sjajno u prostor proigrao Alcacera koji dolazi pred Ochou i po drugi put šalje ga po loptu u mrežu.

Kada je deset minuta prije kraja Agbo brzo zaradio dva žuta kartona, priči je bio kraj. Ubrzo je Rakitić dobro pucao s 15 metara, a Saunier dovoljno skrenuo loptu u mrežu da bi konačnih 4:1 postavio Neymar u sudačkoj nadoknadi.

U ranijem susretu Valencia je s 3:0 bila bolja od Deportiva pogocima Garaya i Cancela te autogolom Albentose.