Hoffenheim
Hoffenheim 1:0 Bayern
Bayern

Petar Jenjić • utorak, 04.04.2017.

U susretu 27. kola njemačke Bundeslige nogometaši Hoffenheima nanijeli su prvi poraz Bayernu u svim natjecanjima još od 23. studenog prošle godine. Pogodak odluke postigao je sjajni Andrej Kramarić u 21. minuti i donio svojoj momčadi tri boda...

23. studenoga prošle godine Bayern je posljednji put izgubio, i to na gostovanju kod Rostova Ligi prvaka. Sve do danas. Sjajni Hoffenheim potvrdio još bolju formu, slavio s 1:0 i došao do pete pobjede u posljednjih sedam utakmica. Pogodak za veliko slavlje postigao je Andrej Kramarić, hrvatski je nogometaš sjajno opalio s dvadesetak metara i svladao Ulreicha koji privremeno mijenja Neuera na vratima njemačkog prvaka.

Već je u drugoj minuti Kramarić bio u vrlo dobroj prigodi kada ga je lijepo uposlio Demirbay. Hrvatski je napadač pucao isprve, ali je Ulreich istrčao navrijeme i blokirao njegov pokušaj. Nakon što je još jednom vrlo aktivni Kramarić okušao svoj udarac, koji je otišao pored gola, Amiri je izašao jedan na jedan s vratarom Bavaraca, ali je Neuerova zamjena odlično reagirala.

Ipak, u 21. minuti nije mogla ništa. Do lopte je došao Kramarić i sjajno s dvadesetak metara iz poluvoleja pogodio mrežu gostiju za veliko slavlje na tribinama. Osim tek povremenih izleta prema golu domaćina Bayern nije uspijevao stvoriti značajniju šansu do završnice prvog dijela i zaprijetiti vratima Baumanna.

U posljednjim su sekundama prvog poluvremena gosti mogli do izjednačenja. Teško je povjerovati da je veliku šansu s pet metara promašio Robert Lewandowski, poljski je nogometaš primio dodavanje Kingsleyja Comana, ali je pogodio gredu.

Za razliku od prvog poluvremena gosti su puno bolje i snažnije krenuli u nastavak. Visoko su pritiskali svoje protivnike i stvorili nekoliko šansi. Pokušao je Lewandowski, zatim i Franck Ribery, ali nisu bili dovoljno precizni. U 67. minuti se ponovno Kramarić mogao upisati u strijelce, ali nije najbolje primio ubačenu loptu i poslao je preko gola.

Sve su karte gosti bacili u napad u posljednjih nekoliko minuta, bili su vrlo blizu pogotka, ali nisu uspjeli zatresti mrežu.

• Novi lik05.04.2017. u 16:05
    Bravo Andrej! Nije lako u bundesligi.Jedino cacke nema sluha za tebe!
    Novi lik
  • Obrisan korisnik05.04.2017. u 13:19
    ekstra gol, otkupio je Hoffenheim njegov ugovor
  • Obrisan korisnik04.04.2017. u 22:55
    Bravo Kramaric,kako su slijepi samo u Leicesteru decko se spasio doslovno odlaskom u Njemacku,pa makar i na posudbu.
  • narada10804.04.2017. u 22:16
    Nisu Bavarci znali kako da zaustave naseg reprezentativca. A jos im je "poslao dve opomene" prije gola. PS Nadite kako Lothar Matthäus na SKY analizira pobjedu, skroz se je izgubio pokusavsi izgovoriti njegovo ime ... Kama- kara- Karamic- Kramic. :-)