Athletic Bilbao 2:0 Espanyol
Espanyol

Dario Dodić • utorak, 04.04.2017.

Nogometaši Athletic Bilbaa na svom su San Mamesu otvorili 30. kolo Primere protiv Espanyola i poprilično lagano upisali sva tri boda zahvaljujući raspoloženom Adurizu...

Španjolci su u gustom rasporedu, nakon prvenstvenog gola za vikend već od danas igraju novo, 30. kolo Primere. Otvorili su ga u Bilbau Athletic i Espanyol, domaći su nogometaši lakše od očekivanog osvojili sva tri boda, pobijedio je Athletic 2:0.

Bila je to posve zaslužena pobjeda domaće momčadi, Espanyol je veći dio susreta bio u podređenom položaju, čak i kad su bili u rezultatskom zaostatku nisu pronašli načina kako matirati Arrizabalagu.

Možda bi se drugačije raspleo susret da je u samoj završnici prvog dijela David Lopez glavom smanjio na 2:1, no sjajnom je reakcijom Arrizabalaga spriječio pogodak.

Poveo je domaćin već u 16. minuti, Victor Sanchez je skrivio jedanaesterac, s bijele je točke bio siguran Aritz Aduriz. U 37. minuti bilo je već 2:0 za Athletic, ubacio je Benat, Aduriz zabija svoj drugi pogodak.

Izuzmemo li pokušaj Lopeza iz 43. minute i Piattija u drugom poluvremenu, gosti nisu ozbiljnije prijetili Athleticovom golu. Domaćin je imao još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, najbliže je pogotku bio u 78. minuti, Aduriz je dobio loptu na pet metara i neometan opalio po sredini, uz pomoć grede čudesno ga zaustavlja Diego Lopez i onemogućava mu pohod na hat-trick.

Ovom je pobjedom Athletic barem privremeno zauzeo peto mjesto u La Ligi, s bodom više i utakmicom više od Real Sociedada koji gostuje kod Atletico Madrida.