Branimir Korać • utorak, 04.04.2017.

Manchester United bio je pred porazom na Old Traffordu protiv oslabljenog Evertona, ali u posljednji trenutak izvukao je bod. Uspješniji su bili Burnley, Leicester i Watford koji su slavili na svom travnjaku...

Ronald Koeman praktički s istim snagama kao u derbiju protiv Liverpoola u subotu, išao je na Manchester United kojem su se vratili Paul Pogba i Zlatan Ibrahimović, ali na duže vrijeme otpao je Juan Mata. Domaćin ima širi kadar i svakako je manje osjetio izostanak Mate, Rooneyja ili Smallinga nego gosti izostanke Colemana, McCarthyja, Funes Morija...

Međutim na travnjaku se to nije vidjelo. Everton je rano došao u vodstvo i imao prednost sve do sudačke nadoknade kada se Manchester United vratio i uzeo bod.

Gosti su došli u vodstvo u 22. minuti nakon što je Ashley Williams usmjerio loptu u peterac gdje su na nju išli Phil Jagielka i Marcos Rojo, Evertonov branič bio je odlučniji i na pomalo neobičan način doveo goste u vodstvo.

U 30. minuti United su milimetri dijelili od poravnanja. Prvo je Robles sjajno obranio pokušaj Blinda, a zatim je Herrera zatresao gredu. United je pritiskao, stvarao prilike te još jednom u 55. minuti pogodio gredu, ovaj put Pogba nakon ubačaja Younga.

U 93. minuti Shaw je pucao, Williams rukom obranio njegov pokušaj te zaradio izravni crveni karton, a United dobio kazneni udarac koji Ibrahimović pretvara u pogodak.

Burnley je prekinuo seriju poraza i svladao Stoke s minimalnih 1:0. George Boyd u 58. minuti zabio je za pobjedu i tako približio svoj klub ostanku u ligi. Daleko je Burnley još uvijek od osiguranja, ima prednost nad Hullom osam bodova, no do kraja je puno utakmica.

Craig Shakespeare i dalje je na stopostotnom učinku nakon što je Leicester svladao s 2:0 Sunderland. Uz ovaj poraz Sunderland je ostao na posljednjem mjestu i ima samo 20 bodova što je osam bodova manje od 17. Swanseaja.

Pogotke za Leicester postigli su Slimani u 69. i Vardy u 78. minuti.

Watford je s 2:0 bio bolji od West Bromwicha koji je imao igrača više zadnjih 25 minuta, ali nije to iskoristio. Niang i Deeney bili su strijelci za domaćina dok je igru ranije napustio Britos zbog drugog žutog kartona.

• qvestor05.04.2017. u 07:52
    nedostaje da je Man utd-u poništen regularan gol al stvarno je teško bilo vidjeti pomoćnom sucu da Ibra nije bio u zaleđu, u svakon slučaju neefikasnost Man utd-a se nastavlja i nek traže za sljedeću sezonu vrhunskog napadača