Dario Dodić • srijeda, 05.04.2017.

Odigrana su još dva susreta 30. kola španjolske Primere. Atletico Madrid kod kuće je svladao Real Sociedad, dok je Villarreal slavio u gostima kod Betisa...

Atletico Madrid nastavio je sjajan niz rezultata u španjolskom prvenstvu. U 30. kolu La Lige dočekali su na svom Vicente Calderonu momčad Real Sociedada i s minimalnih 1:0 došli do pete uzastopne pobjede u prvenstvu. Najbolji je to niz Atletica u posljednjih godinu dana.

Iako je po prilikama susret mogao komotno završiti s tri ili četiri pogotka, presudio je trenutak iz 28. minute. Nakon početne inicijative gostiju iz San Sebastiana pribrao se Atletico, prvi je prijetio Griezmann, ali odličan je večeras bio Rulli. Ni sjajni Rulli nije mogao ništa kada se Filipe Luis sjurio u kazneni prostor gostiju, nakon duplog pasa s Griezmannom koristi i Fernanda Torresa kao mantinelu i matira Rullija.

Bio je ovo njegov 297. nastup u La Ligi i tek je prvi put u karijeri zatresao mrežu u dvije uzastopne utakmice u prvenstvu.

Mogao je Atletico još dvaput povećati prednost u prvom dijelu, nakon sjajne akcije u 34. minuti Torres je pogodio vratnicu. Ništa sretniji nije bio ni Carrasco u sudačkom dodatku prvog dijela, njegov udarac brani Rulli, na odbijancu je bio Luis, ali i njegov pokušaj brani vratar gostiju.

Iako je bio u rezultatskom zaostatku Real Sociedad nije opasnije zaprijetio Oblaku u drugom dijelu, Atletico je ponovno imao bolje prilike, ali rezultat se nije promijenio.

Nakon dva prvenstvena poraza okus pobjede ponovno je osjetio Villarreal i to u gostima kod Betisa. Gosti su bili kvalitetnija momčad, pokazali su više od igre, a do sva tri boda stigli su na otvaranju drugog poluvremena.

Igrala se 47. minuta, na lijevoj je strani loptu dobio Jose Angel, lijepo je ispremiješao dvojicu domaćih braniča, poslao centaršut na drugu vratnicu i pronašao Adriana, koji lagano donosi pobjedu Žutoj podmornici.