Mihaela Bradovski • srijeda, 05.04.2017.

Okončano je 27. kolo njemačke Bundeslige, a u posljednjih pet utakmica u akciji su bile momčadi koje se bore za Europu i opstanak...

U derbiju začelja, u vrlo važnom dvoboju za obje momčadi Ingolstadt je u gostima bio bolji od Augsburga s 3:2. Na taj način gosti su se približili 16-oplasiranom Augsburgu na samo četiri boda , a isti broj bodova ima i Mainz koji je mjesto iznad Augsburga.

U dramatičnom dvoboju gosti su nakon 67 minuta igre vodili s 3:0 golovima Kittela i dva puta Cohena, ali Augsburg je uspio zakomplicirati dvoboj smanjivši preko Verhaegha i Altintopa deset minuta prije kraja. Ipak do kraja nije bilo prave situacije za domaćina iz koje bi došao barem do boda.

Posljednjeplasirani Darmstadt sa svakim kolom sve je bliže drugoj ligi. U 27. kolu ugostio je Bayer Leverkusen i upisao poraz 2:0 čime su Apotekari ostavili nadu za hvatanje europskih pozicija živom.

Tin Jedvaj odradio je svih 90 minuta za goste i zaradio žuti karton deset minuta prije kraja prvog dijela.

Bayer je do vodstva došao u 15. minuti pogotkom Juliana Brandta koji se jako dobro snašao nakon dodavanja Vollanda. Volland je iz uloge asistenta prešao u ulogu strijelca u 56. minuti.

Vrlo zanimljiv dvoboj odigran je u Mainzu gdje je RB Leipzig slavio s 3:2 i tako učvrstio drugu poziciju na ljestvici. S druge strane Mainz je od momčadi koja je bila u vrhu, došao u opasnu zonu te je u nizu od četiri uzastopna poraza.

Gosti su početkom drugog dijela preko Sabitzera i Wernera poveli s 2:0 te najavili da će uzeti puni plijen, no Mainz se vratio u igru smanjivši u 69. preko Samperija iz kaznenog udarca.

Nedugo nakon toga Yoshinori Muto zatresao je vratnicu koja je spasila Leipzig od poravnanja, a kazna za to došla je u 81. minuti kada najbolji igrač susreta Naby Keita podiže na 3:1. U završnici susreta domaćin je ostao bez opravdano isključenog Gbamina zbog ružnog starta te s igračem manje smanjio na konačnih 3:2 pogotkom Muta.

Borussia iz Mönchengladbacha s 1:0 svladala je Herthu i potvrdila kako će borba za Europu do posljednjeg kola biti neizvjesna. Obje momčadi očekuje velika bitka za europske pozicije, a ovdje je Borussia stigla do pobjede zahvaljujući golu Laszla Benesa.

Istim rezultatom slavio je i Freiburg kod Wolfsburga, u otvorenom susretu u kojem je domaćin prekinuo seriju utakmica bez poraza. Prekinuo ju je Niederlechner golom u 78. minuti susreta.