Eibar
Eibar 3:1 Las Palmas
Las Palmas

Dario Dodić • četvrtak, 06.04.2017.

Nogometaši Eibara upisali su 13. prvenstvenu pobjedu svladavši u 30. kolu Primere na svojoj Ipurui neraspoloženi Las Palmas...

Eibar je još jednom potvrdio epitet senzacije ove sezone u La Ligi, na svom su Municipal de Ipurua stadionu s laganih 3:1 pobijedili Las Palmas i učvrstili osmu poziciju, samo su tri boda iza šestoplasiranog Athletic Bilbaa i Europe.

Bila je to poprilično jednostrana utakmica u kojoj su domaći pokazali puno više od igre. Za Las Palmas su od prve minute zaigrali Marko Livaja i Alen Halilović, hrvatski se dvojac baš i nije iskazao, uklopili su se u sivilo koje je posljednjih tjedana zahvatilo momčad s Kanara, momčad koja je oduševljavala neutralne navijače na startu prvenstva.

Las Palmasovi problemi ipak ne leže u napadu, s 46 postignutih golova spadaju u sam vrh La Lige, ali obrana je poprilično porozna, što su u nekoliko navrata dokazali i večeras.

U 14. minuti poveo je Eibar, dugu je loptu s centra poslao Luna, Bebe kao brzi vlak prolazi kraj dvojice Las Palmasovih braniča i dolazi prvi do lopte te lagano matira Raula na veselje domaćih navijača.

Deset minuta kasnije bilo je 2:0, domaći napadači kradu loptu nonšalantnim igračima Las Palmasa, ubacio je Bebe, nesretni Aythami efektno zabija u vlastitu mrežu, Eibar na odmor odlazi sa sigurnih 2:0.

Nastavak susreta bolje otvaraju gosti, bio je to ujedno jedini period igre u kojem su opasnije prijetili, ali pokušaji Livaje i Mese ne završavaju u Yoelovoj mreži. Jedna stvar može veseliti trenera Las Palmasa Quiquea Setiena, ima sjajne izvođače slobodnih udaraca. Mauricio Lemos prekrasnim golom u 62. minuti iz slobodnog udarca pogađa desne rašlje i smanjuje prednost Eibara na 2:1.

Veselje gostiju trajalo je tek dvije minute, na drugoj strani David Simon ruši Kikea, najstrožu kaznu u konačnih i potpuno zasluženih 3:1 pretvara Adrian.

Alen Halilović odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je Livaja igru napustio u 78. minuti.