Lille
Lille 1:2 Nice
Nice

Luka Medić • subota, 08.04.2017.

U prvom susretu 32. kola francuske Ligue 1 nogometaši Nice upisali su pobjedu na gostovanju kod Lillea rezultatom 2:1. Domaćini su poveli nakon malo manje od 15-ak minuta igre, dok je Nice do pobjede i nova tri boda stigla na krilima Marija Balotellija koji je do kraja poluvremena postigao dva pogotka...

Nakon ispadanja iz Kupa od Monaca nogometaši Lillea upisali su i drugi uzastopni poraz ovog tjedna. Ovog puta, u sklopu 32. kola Ligue 1, Lille je pred svojim navijačima izgubio od još jedne momčadi iz gornjeg dijela tablice. Iako su domaćini poveli u ranoj fazi utakmice, Nice je na krilima Talijana Marija Balotellija preokrenula susret. Balotelli je tako s nova dva pogotka došao do 13 postignutih ligaških pogodaka u svojoj prvoj sezoni u klubu s Azurne Obale. S nova tri boda Nice je barem privremeno preskočila PSG na drugom mjestu te sada ima 70 bodova, bod manje od lidera Monaca, a od trećeplasiranog PSG-a ima dva boda više. No, Nice ima čak dvije utakmice više i od Monaca i od PSG-a

Nice je bila bolji protivnik veći dio susreta, a naročito u prvom dijelu. Od samog početka krenuli su po pobjedu s kojom bi se, barem večeras, probili na prvo mjesto, ali prvi su do pogotka prvo stigli domaćini u 14. minuti susreta. Gosti su uspjeli zaustaviti opasnu situaciju u svom kaznenom prostoru nakon što je De Preville primio jednu loptu, ali nije uspio pronaći prostora za ubačaj. Pokušao je vratiti loptu u sredinu kaznenog prostora, no gostujuća obrana je to očistila, ali samo do Ibrahima Amadoua, koji je tu odbijenu loptu dočekao na vrhu kaznenog prostora i opalio po vratima. Iako udarac nije bio suviše jak, lopta se na putu prema vratima odbila od jednog obrambenog igrača, promijenila stranu i prevarila Cardinalea te je završila u mreži za vodstvo domaćih.

Ipak to vodstvo Lillea trajalo je svega tri minute. Nice je prekinula akciju domaćih i krenula u polukontru. Iako su u navali bili samo trojica Nicinih igrača, naspram četiri igrača Lillea, Eysserick, koji je loptu primio na sredini terena, približio se domaćim vratima i lijepo prebacio na drugu stranu prema Balotelliju, a Talijan je udarcem iz prve s vrha šesnaesterca pogađa donji lijevi kut Enyeaminih vrata i poravnava rezultat.

I treći pogodak na utakmici pao je u prvom dijelu, točnije na samom kraju prvog poluvremena, a za preokret Nice i, kako će se poslije pokazati, nova tri boda, ponovno pogađa Mario Balotelli. Dugo su gosti pleli mrežu oko Enyeaminog gola, no domaća obrana bila je disciplinirana i odbijala svaki pokušaj Nice. Ipak puklo je na desnoj strani, loptu je u kaznenom prostoru primio Ricardo i pucao po golu, ali taj pokušaj odlično brani Enyeama. Na ne sreće Nigerijca lopta se odbila točno na noge Balotelliju koji poentira u praznu mrežu za potpuni preokret.

U drugom dijelu Nice je imala veći posjed, no nije se previše trudila u igri prema naprijed. Puno više prilika stvorili su nogometaši Lillea, ali njihovi pokušaji nisu bili suviše opasni po Cardinalea. U drugom poluvremenu nismo vidjeli pogotke pa je tako Nice stigla do vrijedne pobjede i privremeno drugog mjesta, dok je Lille nakon ovog poraza, 15. u ovoj sezoni, ostao na 13. mjestu Ligue 1, iako bi u slučaju slavlja Metza nad Bordeauxom ovo kolo mogli pasti za jedno mjesto.