Premier liga, 32. kolo, 08.04.2017, 13:30 h
Tottenham 4:0 Watford
Watford

Dario Dodić • subota, 08.04.2017.

Nogometaši Tottenhama lagano su na svom White Hart Laneu upisali tri boda protiv Watforda u sklopu 32. kola Premiershipa i došli na samo četiri boda zaostatka za vodećim Chelseajem...

Tottenham se nakon mučenja protiv Swanseaja tijekom tjedna lagano obračunao s Watfordom na White Hart Laneu i tako upisao šestu uzastopnu pobjedu, kojom je, s utakmicom više, došao na samo četiri boda zaostatka za Chelseajem.

Watford je nakon dvije pobjede upisao poraz, dobro su i prošli sa "samo" četiri gola u svojoj mreži. Domaći su nogometaši bili iznimno raspoloženi, sijevalo je sa svih strana, a samo je sreća spasila Watford od još nekog gola u mreži Heurelha Gomesa.

Previše je raspoloženih igrača bilo u redovima Tottenhama, sjajan je bio Dele Alli, kao i Trippier i Son, a Pochettina je sigurno razveselio i povratak Harryja Kanea.

Son je postao prvi Južnokorejac s minimalno deset golova u jednoj sezoni Premiershipa, dvaput je tresao mrežu Gomesa, a mogao je i još nekoliko puta.

Ovo je 16. domaća utakmica Tottenhama u Premiershipu u kojoj su neporaženi, niz je još impresivniji kada znamo da su čak 14 utakmica pobijedili i samo dvaput remizirali.

Poveo je Tottenham nakon nešto više od pola sata igre. Dele Alli je po lijevoj strani kombinirao sa Sonom, a zatim opalio s gotovo 25 metara i pogodio gornji desni kut Watfordovog gola.

Koliko impresivno igra Alli govori podatak da još nije napunio 21 godinu, a već je sudjelovao (strijelac ili asistent) u 40 golova u Premiershipu, jednako kao trojica velikana engleskog nogometa, Frank Lampard (15), Steven Gerrard (13) i David Beckham (12) zajedno.

Šest minuta kasnije bilo je 2:0 za Tottenham, još jednim lijepim pogotkom Dier podiže vodstvo domaćina. U 44. minuti Son zabija svoj prvi gol, dobio je loptu od Eriksena i poentirao s preko 20 metara.

Već u 55. minuti Son svojim drugim pogotkom postavlja konačnih 4:0, nakon ubačaja Trippiera s desne strane silovito trese Gomesovu mrežu. Mogao je Južnokorejac još dvaput poentirati u završnici susreta, jednu je šansu prokockao nepreciznim udarcem, drugi put ga je zaustavila greda.

Gredu je pogodio i Harry Kane u 93. minuti.