Mihaela Bradovski • subota, 08.04.2017.

Bilićev West Ham u vrlo važnom dvoboju uzeo je sva tri boda i tako prekinuo seriju poraza. Napokon je do pobjede došao i Manchester City koji je slavio protiv Hulla...

Manchester City - Hull City 3:1

Manchester City stigao je do očekivana tri boda na svom stadionu protiv Hull Cityja. Očekivana i zaslužena pobjeda Guardioline momčadi koja je dominirala cijelim tijekom dvoboja i napokon je prekinula seriju utakmica bez pobjede.

U prvih pola sata domaćin je kreirao niz zanimljivih prilika, ali nije uspio svladati Jakupovica, a onda je u 31. minuti umjesto Manchesterovih napadača to učinio Elmohamady. Peti put Manchester City ove sezone došao je do pogotka zahvaljujući autogolu, ovaj put branič gostiju skrenuo je u svoju mrežu ubačaj Navasa.

U drugom dijelu domaćin je riješio pitanje pobjednika. Već u 48. minuti Sergo Aguero povisio je na 2:0 svojim desetim golom u zadnjih deset utakmica da bi u 64. minuti Fabian Delph povisio na 3:0, za razliku od Aguera svojim prvim golom nakon više od godinu dana posta.

Do kraja susreta obrana Cityja nije izdržala i sačuvala mrežu nedirnutom, u 85. minuti Ranocchia smanjuje na 3:1, ali Hull nije zaprijetio Manchesteru do kraja susreta.

West Ham - Swansea 1:0

Otočki mediji proteklog tjedna dvoboj West Hama i Swanseaja proglasili su sudbonosnim za Slavena Bilića. Sve osim pobjede moglo je Bilića stajati posla, no njegovi igrači napokon su prekinuli post i došli do pobjede.

Od početka susreta West Ham je bio opasniji, u prvih deset minuta tražio je i kazneni udarac nakon pada Marca Antonija u kaznenom prostoru, no sudac se nije oglasio.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, stigao je do vodstva u 44. minuti. Cheikhou Kouyate sjajnim udarcem izvan kaznenog prostoru pogodio je mrežu gostiju i zasluženo doveo domaćina do prednosti.

U drugom poluvremenu obje momčadi imale su ponešto prilika, ali Randolph i Fabianski sačuvali su mrežu i Hammersi zahvaljujući krasnom golu Kouyatea dolaze do velika tri boda.

Ostali susreti

Middlesbrough je na svom stadionu ugostio Burnley, jedinu momčad koja još uvijek nije upisala pobjedu u gostima i tako ostaje i nakon ovog kola. Dvoboj je završio bez pobjednika iako je domaćin bio bliže osvajanju sva tri boda. Ovako je ostao z teškoj poziciji sa šest bodova zaostatka za 17. Hullom.

WBA je i šesti put u zadnjih osam susreta ostao bez postignutog pogotka protiv Southamptona. Sveci su ovaj put stigli do tri boda u gostima slaveći s 1:0.

Jordy Clasie bio je čovjek odluke, postigao je svoj prvi pogodak u Premier ligi i s njim donio pobjedu Southamptonu. U 25. minuti asistirao mu je Dušan Tadić koji je vratio loptu na rub kaznenog prostora otkud je Clasie sjajno pogodio gornji kut.

Do tri boda došao je Liverpool koji je u gostima svladao Stoke City s 2:1 uz nastup Dejana Lovrena svih 90 minuta.

U završnici prvog dijela bilo je burno, prvo su Redsi tražili kazneni udarac nakon što je u 16 metara pao Woodburn, a već u sljedećoj minuti Jonathan Walters zabio je za vodstvo Stokea. Walters je već naviknuo na golove protiv Liverpoola, ovaj put ostao je posve am pred vratima i imao je lagan posao.

Nakon sat vremena odlično je glavom pucao Lovren nakon ubačaja Coutinha iz kornera, no greda je spasila Stoke. Ipak deset minuta kasnije domaćinu nije bilo spasa.

Brazilci su odradili kompletan preokret i to u samo dvije minute. Prvo je Coutinho poravnao na 1:1, a onda je Firmino zabio za 2:1 i pobjedu Redsa.