Málaga
Málaga 2:0 Barcelona
Barcelona

Petar Jenjić • subota, 08.04.2017.

U susretu 31. kola španjolske Primere nogometaši Malage na domaćem su terenu po prvi puta još od 2003. godine uspjeli pobijediti Barcelonu. Slavili su s 2:0, a utakmica će uz konačan rezultat, ostati upamćena zbog dva sudačka previda, po jedan s obje strane...

Iako su se nakon remija Real Madrida i Atletica imali priliku bodovno izjednačiti na vrhu prvenstvene ljestvice, nogometaši Barcelone vrlo slabo su odradili gostovanje kod Malage, momčadi koja se nalazila na 15. mjestu. U zanimljivoj utakmici s nekoliko sudačkih previda, koji su mogli promijeniti smjer utakmice, izgubili su s 2:0 i ostali na drugom mjestu.

Barcelona je dominirala u uvodnim minutama i strpljivo gradila igru prema naprijed. Usamljeni Sandro nije dolazio do lopte u napadu Malage čiji je obrambeni blok jako dobro funkcionirao. Na prvu značajniju priliku čekali smo 16. minuti, Jordi Alba je lijepo uposlio Luisa Suareza koji prsima prima loptu i puca, ali Kameni je siguran na vratima domaćina.

Stajali su gosti vrlo visoko što im se osvetilo u 32. minuti, Juan Lopez je poslao sjajnu dugačku loptu prema naprijed, odlično je u prostor utrčao Sandro, sjurio se u kazneni prostor i bez većih problema matirao Ter Stegena. Isfrustrirani gosti nastavili su s napadima, ali bez konkretnog uspjeha do kraja poluvremena.

Nisu često dolazili pred vrata Barcelone, ali kada jesu nogometaši Malage su bili opasni. Tako je bilo u 58. minuti, Iniesta je izgubio loptu na sredini terena, Sandro je utrčao na lijevo krilo i ubacio na peterac prema Juanpiju koji je isprve pucao ravno u Ter Stegena. Sedam minuta kasnije Neymar je napravio potpuno nepotreban i oštar start nad Diegom Llorenteom i dobio drugi, isključujući žuti karton.

Katalonska je momčad nastavila sa sličnim pristupom, nije posustajala u pokušajima prema naprijed. Ipak, bliže je pogotku bila Malaga kada je Penerada zatresao mrežu, a sudac dosudio zaleđe. Na usporenoj se snimci pokazao kako je poništio čisti pogodak. Djelitelji pravde su pogriješili i nekoliko minuta kasnije na drugoj strani kada je Sergi Roberto pao na rubu kaznenog prostora, sudac se oglasio, ali dosudio slobodan udarac, iako je igrač Barcelone bio unutar kaznenog prostora.

U samoj završnici Malaga je potvrdila pobjedu. Barcelona je sve bacila u napad, ostavila jako puno prostora što je iskoristio domaćin i zabio za 2:0. Strijelac je bio Jonathan Mendez za veliko slavlje na La Rosaledi.

Ivan Rakitić nije bio u sastavu zbog žutih kartona.