Szeged u dva dana do dvije pobjede, Obranovićeva četiri pogotka

Branimir Korać • subota, 08.04.2017.

I u 23. kolu mađarskog prvenstva Szeged je bio uspješan i došao je do pobjede. Nakon što je u petak odradio susret 22. kola, već 24 sata kasnije gostovao je i u 23. kolu...

Dan ranije Eger, u subotu Cegledi, dva susreta u 24 sata, ali nije bilo problema za Szeged. Pastorova momčad ponovno je lakoćom slavila, ovaj put 35:23.

S utakmicom manje i dva boda manje drži drugo mjesto iza Veszprema, a gostovanje kod Tatabanye za nešto više od dva tjedna moglo bi odlučiti borbu za prvu poziciju.

U ovom susretu odmor je dobio Alen Blažević dok se vratio Denis Buntić, međutim bez velike potrebe za njegovom velikom minutažom. Od Hrvata ponovno se istaknuo Sandro Obranović s četiri pogotka.

Tko će do pobjede bilo je izvjesno već nakon prvog poluvremena, ono je otišlo na stranu Szegeda s visokih 22:10 i u nastavku susreta gosti su samo rutinski odrađivali posao.

Mađarsko prvenstvo, 23. kolo

Cegledi - Szeged 23:35 (10:22)

Cegledi: Daniel Bösz, Norbert Toth, Szabolcs Laszlai 1, Lorand Hodi 2, Ferenc Imregi 1, Miloš Mojsilov, Janos Müller 1, Božo Anđelić 12, Peter Pallag, Daniel Fiar, Ivan Perišić 3, Peter Megyeri 1, Balazs Bertalan Biro 2, Mate David.

Szeged: Jose Manuel Sierra, Urh Kastelic, Sandro Obranović 4, Jonas Källman 3, Richard Bodo 4, Sergej Gorbok, Thiagus Petrus Gonsalves 1, Szabolcs Zubai 1, Zsolt Balogh 5, Stas Skube 1, Alen Blažević, Matej Gaber 2, Mario Šoštarić 10, Alvarez Pedro Rodriguez 3, Denis Buntić, Bendeguz Boka 1