Premier liga, 32. kolo, 09.04.2017, 14:30 h
Sunderland
Sunderland 0:3 Manchester United
Manchester United

Dario Dodić • nedjelja, 09.04.2017.

Manchester United lakše se od očekivanog obračunao s fenjerašem Sunderlandom u 32. kolu Premiershipa. Laganoj pobjedi kumovalo je pomalo preooštro isključenje Larsona u 43. minuti...

Manchester United igra sjajno u gostima, a posebno zahvaljujući sjajnom Zlatanu Ibrahimoviću. Upravo je bivši švedski reprezentativac načeo Sunderland u gostima. Igrala se 30. minuta, činilo se da je Ibrahimović u teškoj situaciji, a onda se jednim potezom oslobodio čuvara i poslao loptu u donji desni kut Sunderlandovog gola za vodstvo Uniteda.

Bio je to deveti Ibrin gol na posljednjih osam gostovanja Uniteda u Premiershipu. Mimo toga United nije impresionirao u prvom dijelu, imao je i Sunderland dobrih prilika. Posebno se istaknuo Victor Anichebe u 40. minuti, kada se okretom riješio Baillyja, ali uspješno mu mu udarac ulazi Romero i spašava svoja vrata.

Uz sjajnu reakciju vratara Crveni su vragovi pomoć dobili i od suca Pawsona, koji je u 43. minuti poprilično oštro isključio Sunderlandovog Šveđanina Larssona. Išao je na loptu podignutom kopačkom dvaput u razmaku od nekoliko sekundi, prikladnijim se činio žuti karton, ali Pawson vadi karton crvene boje, prvi za Larssona u 278. nastupu u Premiershipu.

Nakon toga Sunderland je realno ostao bez šansi, iako je u nekoliko navrata prijetio preko Anichebea i Defoea. Hladan tuš dočekao ih je i na otvaranju drugog dijela, Henrih Mhitarjan zabija za 2:0 nakon samo 45 sekundi igre, nijedan igrač Sunderlanda nije dotaknuo loptu u nastavku i već su primili pogodak.

Sunderland je glavni kandidat za ispadanje iz Premiershipa pa nije imalo previše smisla čuvati vrata da United ne postigne još poneki gol s igračem više. Otvorili su se domaćini pa je bilo samo pitanje vremena kada će United ponovno poentirati. Dogodilo se to u samoj završnici susreta, kontru je povukao Rashford, dodao kratko do Ibrahimovića, koji mu brzo vraća loptu i mladi Unitedov napadač zabija nakon 20 utakmica posta u Premiershipu za konačnih 3:0.

Sunderland nije postigao pogodak u posljednjih pet domaćih utakmica u prvenstvu, najgori im je to niz od 1985. godine, a tada su ispali iz lige, nije teško zaključiti što ih čeka na kraju ove sezone. Ukupno su 675 minuta u Premiershipu bez pogotka, pitanje je kad će zaustaviti ovaj negativan niz, vremena je malo, ako nije već iscurilo.