Real u završnici do pobjede protiv Baskonije, Valencia se glatko obračunala s Manresom

Petar Jenjić • nedjelja, 09.04.2017.

Odigrane su posljednje dvije utakmice 28. kola španjolske ACB lige. Real Madrid je na domaćem terenu bio bolji od Baskonije rezultatom 86:82, dok se Valencia s gostovanja kod Manrese vraća s visokom pobjedom, slavili su 94:73...

U dvoboju dvaju euroligaša i susjeda na prvenstvenoj ljestvici, košarkaši Reala na domaćem su parketu bili bolji od Baskonije 86:82 čime su ostali čvrsto na drugom mjestu iza Valencije. S druge strane, Baskonija je pala na četvrto mjesto s omjerom 18-8.

Gosti su puno bolje otvorili susret i na krilima Chasea Budingera poveli s 8:0. Real je tek u petoj minuti upisao prve poene preko Anthonyja Randolpha. Ipak se domaćin budi i sustiže zaostatak, tricom Jayceeja Carrola zaključio je prvu četvrtinu s dva poena minusa (18:16).

Odolijevala je Baskonia jako dugo, sve do same završnice poluvremena kada Luka Dončić i Jeffrey Taylor donose svojoj momčadi prvu prednost na utakmici (38:36). Domaćin je održavao vodstvo sve do same završnice, kada je prednost počela prelaziti s jedne na drugu stranu. Minutu i pol prije kraja Adam Hanga je zabio tricu za vodstvo gostiju (80:77). Na drugoj strani uzvraća Carroll s linije slobodnih bacanja, zatim Randolph ubacuje tricu za novo vodstvo Reala (82:80). Prednost su do kraja zadržali bez većih problema.

Real je do pobjede predvodio Luka Dončić s 15 poena (5/7 za dva, 1/5 za tricu, slobodna bacanja 2/3) i 13 skokova, dok je Anthony Randolph dodao 13 koševa (4/5 za dva, 1/4 za tricu, slobodna bacanja 2/4) i šest skokova.

Najbolji je kod Baskonie bio Rodrigue Beaubois s 19 koševa (3/5 za dva, 4/8 za tricu, slobodna bacanja 1/1).

Valencia nastavlja igrati u vrlo dobroj formi, danas je upisala četvrtu uzastopnu pobjedu kod posljednjeplasirane Manrese rezultatom 94:73. Ovim su slavljem zadržali prvo mjesto s istim brojem pobjeda kao i Real Madrid i Tenerife.

Nije bilo prevelikih problema za Šišmiše koji su od se od samog početka postavili kao glavni favoriti. Prvu su četvrtinu dobili s 12 razlike (24:12), a zanimljivo je da se domaćin do kraja utakmice nije uspio spustiti ispod dvoznamenkastog zaostatka.

Do slavlja ih je predvodio Rafa Martinez s 18 poena (2/3 za dva, 4/6 za tricu, slobodna bacanja 2/2), dok je Fernando San Emeterio dodao 12 koševa (3/5 za dva, 1/2 za tricu, slobodna bacanja 3/3).

Kod Manrese je Pere Tomas ubacio 16 poena (4/6 za dva, 2/3 za tricu, slobodna bacanja 2/4). Marjan Čakarun je zaključio susret s četiri koša (2/6 za dva), jednim skokom i tri asistencije za 18 minuta provedenih na parketu.