Crystal Palace
Crystal Palace 3:0 Arsenal
Arsenal

Dario Dodić • ponedjeljak, 10.04.2017.

Nogometaši Crystal Palacea brzo su se oporavili od poraza od Southamptona u prošlom kolu Premiershipa i na svom su Selhurst Parku s 3:0 šokirali momčad Arsenala...

Brzo se Crystal Palace oporavio od poraza protiv Southamptona u prošlom kolu Premiershipa, na svom je Selhurst Parku s više nego uvjerljivih 3:0 svladao Arsenal, posve zasluženo, više je od igre pokazala momčad Sama Allardyce.

Arsene Wenger prvi je put otkako je manager Arsenala upisao četiri uzastopna gostujuća poraza u Premiershipu. Prvi je put izgubio od Crystal Palacea, njegova je momčad dominirala posjedom, ali napad Crystal Palacea još je jednom bio sjajan, za petu pobjedu u posljednjih šest kola.

Povela je domaća momčad u 17. minuti, dugo su kombinirali igrači Crystal Palacea, na kraju lopta dolazi na desnu stranu do Zahe, koji se u ključnom trenutku okliznuo, na sreću domaćih navijača, jer lopta je u sredini pronašla Townsenda, koji lagano poentira za vodstvo Palacea.

Arsenal se svojski trudio doći do izjednačenja, ali konkretniji su bili domaći nogometaši, kreirali su puno opasnije prigode, a malo je nedostajalo da Benteke u završnici prvog dijela povisi na 2:0, Martinez odbija u korner.

Zabio je Benteke u 51. minuti nakon što mu se lopta odbila u noge, ali na žalost domaćih navijača bio je u zaleđu, puno bi bolje bilo da nije dirao loptu jer ju je mogao u mrežu pospremiti i Zaha koji nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 63. minuti domaćini ipak dolaze do zasluženog drugog gola. Ponovno je asistent bio Zaha, deveti put ove sezone, Yohan Cabaye iz teške pozicije prekrasno matira Martineza za 2:0.

Pet minuta kasnije priča je bila gotova, Townsend je vrlo uvjerljivo inicirao kontakt za najstrožu kaznu i navukao suca Olivera da dosudi jedanaesterac, koji u konačnih 3:0 pretvara Milivojević.